Eesti võrkpallikoondis sai Euroopa liiga Final Fouris kaks valusat õppetundi. Ka kapten Kert Toobali mäng jäi tavapärasest viletsamaks. <p>Foto: Priit Simson

Alagrupiturniiri läbis Eesti võrkpallimeeskond hiilgavalt, aga eelmisel nädalal Poolas Wałbrzychis toimunud Final Fouris ei suudetud kirssi tordile panna, Makedoonialt ja Poolalt saadud 0 : 3 kaotus ning neljas koht jätsid hapu maitse suhu. Tõe huvides tuleb tänavune Euroopa liiga siiski kordaläinuks lugeda. Koondis sai EM-finaalturniiriks hea ettevalmistuse, nooremad mehed hankisid olulisi kogemusi, võrkpall vürtsitas jahedat Eesti suve ja leidis uusi austajaid. Täidetud sai ka esmane eesmärk jõuda tosina tiimi hulgas esinelikusse, millega teeniti Euroopa edetabeli tarvis 20 punkti ja möödutakse kindlasti vähemalt Kreekast.

„Jah, alguses oli eesmärk Final Four, aga olukord muutus ja saime aru, et see polegi nii suur saavutus. Kindlasti olid Makedoonia ja Poola võidetavad,” kahetses nurgaründaja Martti Juhkami, ise silmanurgast kiigates, kuidas Sloveenia finaalis kerge vaevaga Makedoonia alistas ja maailmaliigasse tõusis. Kapten Kert Toobal ja libero Rait Rikberg panid koondisele kümne võidu ja kahe kaotusega lõppenud liiga kokkuvõttes hindeks nelja, aga Juhkami oli kriitilisem: „Ei saa nõustuda. Kolm pluss. Lõpuks loeb ikkagi tulemus.”

« Avalehele 4 Kommentaari