TVMK näis vastasest värskem ja püüdis innukalt võiduväravat. Kolmandal lisaminutil tekitati vastase värava all taas ohtlik olukord, kuid omavahelise arusaamatuse tõttu puterdati pall ära. See söödeti välkkiirelt Atli Gudnasonile, kes mängis üle kaks TVMK keskkaitsjat ja lõi segamatult 3:2.

2:2 rahuldanuks

“Mängu käiku arvestades rahuldanuks 2:2 viik meid. Ent tegutsesime lõpus häbiväärselt, kaitsja Jevgenijs Kacanovs eksis jämedalt,” laiutas TVMK peatreener Vjat‰eslav Bulavin käsi.

TVMK mängu tagasi toonud Haavistu sõnul oli eesmärk jätta vastane nullile, kuid selle täitmisest oldi valgusaasta kaugusel. “Võõrsil saavutatud väravad on erilise tähtsusega. Kodus endale kolme värava lüüa laskmine on lubamatu,” nentis Haavistu.

Mäng algas rahulikult, esimesel pooltunnil püsis pall põhiliselt keskväljal. Äkitselt lõid külalised kolme minuti jooksul kolm ohtlikku olukorda, kuid skoor jäi veel avamata. Veel minut hiljem neljandat enam käest ei antud – Tryggvi Gudmundsson realiseeris kindlalt Olafur Snorrasoni söödu.

Teisel poolajal TVMK aktiviseerus. Dobrecovsil avanes 58. minutil pärast mängujuht Andrei Borissovi supersöötu sajaprotsendiline võimalus, ent vv Dadi Larussoniga silmitsi jäädes ei õnnestunud toda üle mängida.

Kui Hafnarfjördur üle pika aja ohtlikumalt ründama pääses (69. minut), lasti karistusalas liiga vabalt sööta. Lõpuks leidis Gudmundsson üles Sigurvin Olafssoni peanupu ja too ei eksinud.

Kohe järgmisel rünnakul põrkas pall juba islandlaste karistusalas kaitsja jalast õnnelikult ette Haavistule, kes saatis paariteistkümnelt meetrilt palli külmavereliselt vastaste väravanurka.

76. minutil tuli TVMK-le appi külaliste taanlasest kaitsja Tommy Nielsen, kes pani nurgalöögist tulnud pallile mõttetult käe ette. Kingitusena sülle kukkunud penalti realiseeris Dobrecovs kindlalt.

“Nägime, et Hafnarfjörduriga võib mängida, seda enam kodus,” rõhutas Bulavin. “Saavutasime teisel poolajal mängulise ülekaalu. Et vastaste poolkaitseliin ületab meie oma, alustasime kaitsest lähtuvalt. Seetõttu jäime esimesel poolajal passiivsemaks.”

Haavistu sõnul teati, et islandlastel jääb teine poolaeg esimesest nõrgemaks. “Suutsime vastase mõneminutilise peataoleku ära kasutada,” lausus ta.

Veel üks vigastus

“Kui lõime värava, nägime, et vastane hakkab väsima, ja saime indu juurde. Lõpus läksime ise pea ees väravat lööma ja saime karistada. Kui kaks kaitsjat jääb ühe ründaja vastu, peab üks minema teda takistama, teine julgestama.”

Bulavin märkis, et positiivset leidus vähe. Samas lisas ta, et kaitsjad Tomas Rimas ja Eduard Sarajev on olnud vigased ega saanud harjutada. Eilse mängu alguses tabas vigastus paremkaitsjat Vladislavs Gabovsit, kel juhendaja kahtlustas jalaluu murdu.

Kordusmäng peetakse nädala pärast Islandil. Paari võitja kohtub Meistrite liiga teises eelringis Varssavi Legiaga.