"Arvan, et see oli meie tänavuse hooaja parim mäng. Olen uhke kogu meeskonna üle. Tugev väljakutse vastase poolt ja surve alla sattumine näib meile hästi sobivat," ülistas ManU peatreener Alex Ferguson meeskonda Reutersile antud intervjuus.

Batistuta pommlöök üllatas Bosnichit

Kohtumise algus ei tõotanud Manchesterile midagi head -- pärast esimese veerandtunni lõppu jäid väljakuperemehed 0:1 kaotusseisu. Itaalia liigas mitu aastat parima väravaküti au teeninud argentiinlane Gabriel Batistuta õigustas taas oma löögimeistri nime, saates palli Mark Bosnichi valvatud väravasse umbes 25 meetrilt. Kuigi pall läks Bosnichist vaid poole meetri kauguselt mööda, ei suutnud austraallasest puurivaht kuidagi reageerida vindiga löödud pommpallile.

Ent ManU vastas kaotusseisu jäämisele tugeva survega. Neli minutit pärast Batistuta väravat õnnestus Andy Cole il peaaegu sama ilusa löögiga viigistada. Karistusala piiril palli saanud Cole pööras end ringi ja värava suunas vaatamata põrutas alanurka. ManU asus juhtima 33. minutil nurgalöögi järelolukorrast, kui Fiorentina kaitsjad jätsid karistusalas valveta Roy Keane i, kes virutas palli postipõrkest võrku.

Teisel poolajal valitses ManU veelgi kindlamalt, kaasa aitas ka itaallase Fabio Rossitto punane kaart 62. minutil. Lõpptulemuse 3:1 vormistas Dwight Yorke.

Fiorentina peatreener Giovanni Trapattoni nõustus Fergusoni arvamusega, et ManU mängis suurepäraselt. "Teades Manchesteri meeskonna vaimu ja võitlustahet usun, et nad panevad võidu nimel kõik välja ka viimases voorus Valencia vastu," ütles Trapattoni.

Nimelt alistas B-grupi teises kohtumises Valencia võõrsil Bordeaux 4:1 ja Hispaania klubile piisab nüüd edasipääsuks viigist kodus ManU vastu. Trapattoni meeskona päästaks vaid võit Bordeaux üle ja Valencia samaaegne kaotus, sest punktide võrdsuse korral eelistavad omavahelised mängud (0:1 ja 2:0) hispaanlasi.

Trapattoni lisas oma üleeilsele arvamusele ka ennustuse: itaallasest treeneri arvates võidab tänavu Euroopa meistrite karika

ManU, Müncheni Bayern või FC Barcelona.

Hispaania mullune meister FC Barcelona oli pääsu veerandfinaali kindlustanud juba nädal tagasi, kuid ei võta sellepärast turniiri kergemalt. Üleeile võitis "Barca" Berliini Hertha täpselt samal kombel nagu ManU Fiorentinat: väljakuperemehed jäid kiirelt 0:1 taha, kuid alistasid vastase 3:1.

FC Barcelona tahab mainet säilitada

"Küsimus on meie maines," selgitas Barcelona peatreener Louis van Gaal meeskonna võidujanu. "Tahame näidata Euroopas meeskonna paremaid omadusi, tahame avaldada vastastele muljet."

A-grupis võinuks selguda ka teine edasipääseja, kuid FC Porto mängis Praha Sparta vastu viimase 16 minutiga maha 2:0 edasipääsu. Tshehhide viigivärava seisuks 2:2 lõi Milan Fukal 90. minutil.

Sellegipoolest on Porto võimalused pääseda veerandfinaali väga head. Portugali meistrile piisab viigist võõrsil Hertha vastu, sest esimese mängu Spartaga olid portugallased 2:0 võitnud.

Kui Porto peaks kaotama, on tema edasipääs ikka tõenäoline, sest Sparta vajab igal juhul võitu Barcelona üle.