Eesti jalgpallikoondise väravavaht Mart Poom sai laupäeval isaks, kui tema elukaaslane Lissel sünnitas Derby haiglas poja, kellele pandi nimeks Markus. Vastne ilmakodanik kaalus 3,8 kilo ning oli 52 cm pikkune. ”Normaalse suurusega laps, ka pikkust on piisavalt,” muheles õnnelik isa — väravavahi jaoks on ju kasv teadagi oluline.

Poomi elukaaslane viibis Inglismaal novembrist saadik ning perekond jääb Derbysse vähemalt hooaja lõpuni. ”Kaugem tulevik sõltub tööloa pikendamisest,” ütles Poom.

Eile oli ema ja lapse tervis korras, ehkki sünnitus kujunes üsna raskeks. ”Sünnitusfaas kestis viis tundi, arstid aitasid Lisselit,” rääkis Poom.

Tähtis sündmus toimus täpselt samal ajal, kui Poomi koduklubi Derby County pidas võõrsil meistrivõistluste kohtumist Tottenhamiga. ”Haigla personal suhtus meisse äärmiselt sõbralikult. Paljud tundsid mind ära. Kui kõik sai õnnelikult mööda, paluti isegi autogramme ja sooviti ühispilti teha.”

Poom tunnistas, et elu läheb nüüd raskemaks, ent samas kergemaks. ”Lapsega kooselu nõuab harjumist, kindlasti tuleb unetuid öid. Vastutus kasvab, kuid samas andis isakssaamine elujõudu. Kui sul on armas inimene, kelle eest pead hoolitsema, siis tunned ühtlasi ka tema toetust,” arutles Poom.

Sõrmevigastusest on Poom paranenud, kuid platsileminek laupäevases kohtumises Arsenaliga endiselt küsitav.