Avageimi võitsid eestlased 21-19. Teise geimi keskel tabas meie mehi mõõn ja Benjamin – Harley said kindla geimivõidu 21-13. Kolmas geim mängiti algusest lõpuni punkt-punkti heitluses, mis lõpuks 17:15 brasiillaste võiduga lõppes. “Seisul 13:13 oli pikk pallivahetus, kuid vastastel vedas rohkem,” rääkis Kais.

Pääsu eest 16 hulka olid turniiril 13. asetusega eestlased keeranud avakohtumises omakorda enda kasuks tasavägise kohtumise 20. asetatud hollandlaste Ronnes – de Gruijteri vastu. Eestlaste võidunumbrid olid 2:1 (21:18; 19:21; 19:17). “Selles mängus oli meil õnne, sest otsustavas geimis oli hollandlastel seisul 15:14 matšpall,” ütles Kais.

Miinusringis kohtutakse Eesti aja järgi täna öösel 19. asetusega Puerto Rico paariga, keda Kais-Vesik on varem kaks korda võitnud. Edu korral on võimalik turniirivõit, kaotus tähendab meie meestele 17. kohta ja 3000 USA dollarit auhinnaraha.

Kaisi sõnul on turniiril Shanghais palju publikut ja ladus korraldus. “Ainus asi, millega ei suuda harjuda, on kohalik toit. See erineb oluliselt meil saadavast hiina toidust,” rääkis ta. “Nii kogunevadki eurooplastest mängijad sööma McDonald’sisse.”