••Ujujad on juba mitu viimast aastat olnud selle piiri peal, et kohe-kohe hakkab väga hästi minema. Kas tunned ujumisliidu peatreenerina, et koos sellega on kasvanud ka ootused?

Kui otse välja öelda, siis suurt ühiskondlikku survet ma küll veel ei tunneta. Aga eks meie kui treenerid peame hoidma sportlast selle eest, et teda mitte enne võistlusi liialt üles ärritada. Vahel on nii, et intervjueerivad ajakirjanikud ütlevad ka pool vastust ette ära.

••Siiski oleme näinud ridamisi sportlasi, kes ei ole selle ootuse ja pingega alati kõige paremini toime tulnud. Kuidas ujujad hakkama saavad? Olete sellest rääkinud, mõelnud ka mingi psühholoogi abi peale?

Praegu ei ole veel vaja olnud. Selles mõttes on meil natuke lihtsam, et need, kes tulemusi toovad, on juba kogenud ujujad – mitte 18-aastased, aga ikkagi 25-sed ja vanemad. Loomulikult löövad ka neil emotsioonid vahel sisse. Siis oleme need teemad lahti harutanud ja sinnapaika jätnud. Isegi siis, kui neid on meie arvates vahel ebaõiglaselt koheldud.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: