Rohkem tagamehi Kalevi koosseisus täna pole - Kuusmaa teenib leiba Belgias, KK Rakverest euromängudeks laenatud Edmunds Valeiko ravib murtud näppu. Kaljula on sel hooajal NEBLis osalenud viies, Suur ühes mängus, Varrak pole isegi pingile pääsenud... “Usun, et noori jalust maha ei võeta, kuid neil läheb igal juhul ääretult raskeks. Ootused on kõrged, poisid on ka ise paar päeva praadinud,” tunnistab Kerde.

Pääsemaks NEBLi kümne parema hulka play-off’i, peab Kalev võitma mõlemad kohtumised.

Kui Kuusmaa Liege’i siirdus, räägiti võimalusest, et ta liitub Kaleviga veel kaheks viimaseks NEBLi mänguks. Nagu arvata, ei osutunud stsenaarium tõenäoliseks. “Mulle pole keegi helistanud, et peaksin Tallinnasse tulema,” tõdes Kuusmaa eile õhtul.

Eesti meistriliigas on Kalevi noored tagamehed pärast Kuusmaa lahkumist suure-päraselt hakkama saadud. Reedel nopiti juba kolmas võit järjest, purustades isegi vigastatud põhitsentri Gerald Eakerita mängides lähim rivaal BC Hotronic 88:68.

Teise veerandaja lõpul tegi Kalev Kaljula, Dustin Berrieni ja Marek Noormetsa juhtimisel otsustava 14:0 spurdi, teise poolaja esimesel minutil juhiti pärast Berrieni korvi juba 46:21. Mõni minut hiljem vähendas Hotronic paar korda üleväljapressingu abil vahe 15 silmale, ent 18aastase Andres Kilgi kolmene kaheksalt meetrilt andis Kalevile uue hingamise.

“Suur ja Kaljula nägid hiljuti Lätis, kui hästi tegutsevad nende eakaaslased. Eneseuhkus pidi neid tööle sundima. Tubli, et nad õppust võtsid,” kiitis Kalevi abitreener Jaanus Levkoi.

“Olime pärast tihedat mängudegraafikut vaimselt tühjad,” leidis Hotronicu juhendaja Kalle Klandorf. “Kalevi noored tagamehed on tegutsenud südikalt, NEBLis ootab neid aga uuel tasemel mäng.”

Kuusmaa, Kullamäe ja Pehka tähistasid riigipüha üheskoos

Belgias leiba teenivad Aivar Kuusmaa , Gert Kullamäe ja Rauno Pehka tähistasid eile Liege’is päevase hilinemisega vabariigi aastapäeva. “Kas just väärikalt, aga noh, eks ühe õlle ikka endale lubame,” paotas Kuusmaa.

Oostendes asuvad Kullamäe ja Pehka said klubilt kaks puhkepäeva ja vaatasid eile koos peredega kõigepealt, kuidas Kuusmaa klubi Liege jäi Belgia liiga mängus alla Charleroi’le 79:100. Kuusmaa viskas 30 minutiga kuus silma, kahest viskest tabas ta ühe, neljast vabaviskest kolm. Kullamäe ja Pehka aitasid päev varem Oostende võõrsil 75:66 võidule Antverpeni üle. Kullamäe kogus 18 minutiga kolm silma, Pehka seitsme minutiga kätt valgeks ei saanud. Telindus juhib Belgia liigas 16 võidu ja kahe kaotusega, Charleroi jääb maha kahe võiduga. Liege asub üheksa võidu ja kaotusega kaheksandal kohal.

Kreeka liigas kaotas Martin Müürsepa klubi Ateena AEK võõrsil lisaajal Saloniki Iraklisele 80:82. Müürsepp viskas 22 minutiga kuus silma ja hankis neli lauapalli. AEK on 12 võidu ja nelja kaotusega neljas.