Laupäeval, 6.oktoobril toimub Jägala-Joal Teaduste Akadeemia orienteerumisklubi rogain ehk võistkondlik valikorienteerumine. Start antakse hommikul kell 9.30, kontrollaeg on kaheksa tundi hiljem, kell 17.30. Võistluse eesmärgiks on kontrollaja jooksul koguda võimalikult palju väärtuspunkte maastikule paigutatud kontrollpunktide külastamisest. Seekordse, järjenumbrilt kaheksanda TAOK-i rogaini maastik haarab Jägala-Joa ja Jõelähtme piirkonna kõrval Ihasalu ja Kaberneeme poolsaari, Kodasoo künkaid ja Kalevi-Liiva ümbrust.

Austraaliast pärit spordiala on Eestis kiiresti populaarsust kogunud. Osalejate arv TAOK-i rogainidel on pidevalt kasvanud. Tänavu on registreerunud ligi 450 võistkonda kokku ligi 1200 osavõtjaga, nende seas 38 võistkonda Lätist ja 10 Soomest, esindatud on ka Venemaa ja Austraalia. TAOK-i rogainist on kujunenud üks omanäolisemaid rahvaspordiüritusi, mis samas pakub võistluspinget ka ala tippudele.

Selle aasta augustist on Eesti saanud Rahvusvahelise Rogainiföderatsiooni täisliikmeks. 2008. aasta septembris toimuvad TA Orienteerumisklubi korraldusel Eestis rogaini MM-võistlused. Rogaini tiitlivõistlused viiakse läbi 24-tunnise kontrollajaga.

TAOK-i rogaini toetavad Tallinna liikumisharrastuse programm Tallinn Liigub, AS Printcenter ja OÜ MatkaSport.

Lisainfo: http://www.rogain.ee

SPORTNET