Vennad Karabatićid, Nikola (keskel) ja Luka (paremal) mängisid veel pühapäeval Montpellier’ eest – pärast mängu võttis politsei nad aga vahi alla. AFP / Scanpix

Spordimaailmas kütab kirgi uus kokkuleppemängude ja kihlvedude skandaal. Kui tavaliselt on patuoinasteks jalgpallurid, siis seekord näib, et kala on hakanud peast mädanema hoopis tippkäsipallis: nädalavahetusel vahistati Prantsusmaa koondise kaks korda järjest, nii Pekingis kui ka Londonis olümpiavõitjaks tüürinud Nikola Karabatić koos oma venna Luka ja veel seitsme Montpellier’ klubi palluriga.

Peale üheksa käsipalluri on vahi alla võetud veel seitse inimest, keda kahtlustatakse kokkuleppemängude korraldamises ja kihlveopettustes. Nende hulgas on lisaks Karabatićitele teinegi käsipalli olümpiavõitja, prantslane Samuel Honrubia, Sloveenia koondislane Vid Kavticnik, serblane Mladen Bojinović ja tuneeslane Wissem Hmam. Politsei viis ülekuulamisele ka mõlema venna elukaaslased ja vähemalt üks neist, Luka kaasa Jeny Priez on juba üles tunnistanud, et on mehe nimel kihlveokontorites panuseid teinud.

Montpellier’ linna prokurör Brice Robin ütles pressikonverentsil, et kahtlustused on tõsised. „Mõned mängijad on väga lähedalt seotud kihlveopetturitega. Seetõttu on kohtunik pidanud vajalikuks osa mängijaid vahi alla jätta,” vahendas Reuters Robini sõnu. Siiski lisas prokurör, et kahtlusalused on vaid mängijad ja nende sugulased, klubide juhtkonnale ja treeneritele midagi esialgu süüks ei panda.

Avalehele
4 Kommentaari
Loe veel: