Eesti iluuisutamise meistrivõistlustel jäi sel aastal oodatud duell Jelena Glebova ja Gerli Liinamäe vahel ära. Kaks aastat tagasi riigi meistritiitliga paljusid üllatanud 17-aastane Liinamäe on kimpus parema jala vigastusega, mis ei luba tal hüpata lutz’u ja flip’i, ning viimasel ajal on probleeme ka maandumisel.

Nii võitis Jelena Glebova oma seitsmenda Eesti meistritiitli suure ülekaaluga. Lühikava pea perfektselt sõitnud ning ka vabakavas korralikku taset näidanud Glebova kogus 159,78 punkti. Teiseks jäi Svetlana Issakova 125,58 ja kolmandaks Helery Hälvin 124,11 punktiga.

Jõulud USA-s

Glebova sõnul üllatas teda Liinamäe eemalejäämine, kuid see ei muutnud kuidagi tema esinemist. „Isegi kui siin oleks olnud Yu Na Kim (iluuisutamise maailmarekordinaine – K. K.), oleksin ikkagi sõitnud oma kava. Nii et kõige suurem vastane olen ma endale ikka ise,” kinnitas Glebova, kellel jäi seekord järgmisest unistuste piirist, 160 punktist napilt puudu.

„Olen psühholoogiliselt palju tugevam. Kui esimene päev läheb hästi, ei tule mul pähe lõdvestuda, vaid uisutan ka vabakava nii, nagu trennides olen õppinud,” lisas USA-s treeniv uisutaja.

Avalehele
2 Kommentaari
Loe veel: