Ernesaks suvelavastuse peaproov Foto: Ilmar Saabas

Noblessneri Shipyardis esietendus 14. juunil sõna- ja koorilaululavastus "Hakkame, mehed, minema", mis räägib Eesti kultuuriloo suurkujust Gustav Ernesaksast.

Elavas esituses kõlab Ernesaksa koorimuusika Rahvusooper Estonia poistekoori esituses. Lavastusse põimuvad arhiivikaadrid ning kümned erinevad tegelased Ernesaksa kaasajast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lavastaja ja helikujundaja Veiko Tubina arvates on lavastuse "Hakkame, mehed, minema" suur võlu asjaolus, et vaataja näeb muusikat selles ajas, kus Ernesaks lood kirjutas. "Mis aeg tema ümber oli, millises ajas ta elas ja millega ta pidi tegelema, tänu millele hakkab see muusika hoopis teistmoodi kõlama."

"Me peame arvestama seda aega, kus Ernesaks elas, ja ikkagi hämmastusega tõdema, millist muusikat ta tegi," tõdes Tubin ja tõi välja, et Ernesaks kandis muusikas eestlust. "Nagu laval ka öeldakse, et ega Ernesaks pole kunagi vabadusest rääkinud, tema on vabadusest laulnud, tema ei ole tahtnud teha poliitikat, tema jaoks muusika ongi poliitika."

Lisaks Rahvusooper Estonia poistekoorile astuvad lavastusest "Hakkame, mehed, minema" lavale ka Gert Raudsepp ja Kait Kall.

Lavastuse korraldas Ekspress Meedia, pileteid saab SIIT. Kohti on veel 16. juuni õhtuks ja ülejärgmiseks nädalaks.

Loe veel: