Sparta spordiklubi personaaltreener Marek Morozov ütleb, et jõusaalis käijad võiksid alustuseks oma toidu tasakaalu saada. Ent spordiklubi kasutab ka võimalust tooteid müüa. Treeningusaali nurgas on väike „baarilett”, kust saab kiire valgukokteili osta. Arstid ja sporditeadlased aga ütlevad, et inimesed on viimaste aastate jooksul hakanud asjatult palju toidulisanditesse uskuma. Fotod: Ilmar Saabas

Kristjan (23) läks esimest korda jõusaali treenima 15-aastaselt, aasta hiljem ostis ta endale kilose valgupulbrikoti. „Mu kõrval treenisid heal tasemel rammumehed ja nemad kõik võtsid seda kama sisse. Mõtlesin, et tahan ka. Ma ei hakanud uurima, kas seda üldse vaja on,” meenutab ta.

Heal tasemel rammumeeste käsi on ka toidulisandeid müüvates ärides sees. Eesti esikulturist Ott Kiivikas tuuritab neil päevil mööda Tallinna spordiklubisid, et pakkuda treenijatele maitsmiseks valgujooke ja -batoone. Kiivikas on Tallinnas ja Tartus kanda kinnitanud toidulisandite poeketi Fitshop ärijuht ja maskott.

Edasi lugedes saab teada, milliste terviseprobleemidega jõujookide tarvitajad meestearsti poole pöörduvad.

Avalehele
19 Kommentaari
Loe veel: