• Viimase kahe nädalaga on lisandunud 91 koroonaviirusega nakatunut, kellest ainult kahe kohta ei ole teada, kust nad viiruse said.
• Tartu koroonaolukord on sama halb kui märtsi lõpus: aktiivseid haigusjuhtumeid on tänase seisuga 41, koroonakriisi tipphetkel oli neid Tartumaal 43.
• Tartu kahe ööklubikolde peale on nakatunuid üle Eesti kokku 48, kelle ligi 200 lähikontaktset on jälgimise all.
• Täna arutab koroonateemat valitsus, kuid otsust piirangute kohta tõenäoliselt ei tule.

Kaks ja pool nädalat tagasi käis üks koroonaviirusega nakatunud noor naine Tartus Vabanki ööklubis peol. Perearst oli talle öelnud, et tal on angiin. Eilse seisuga on Vabankist tekkinud koldest nakatunuid kokku juba 33. Need ei ole kõik peol käinud inimesed, vaid peol nakatunute lähikontaktsed ja omakorda nendega lähemalt kokku puutunud.

Nädal hiljem käis Tartus Naiivi baaris üks viieliikmeline seltskond, kellest ühe soomlase koroonaproovi vastus osutus pärast pidu positiivseks. Nakatusid ka teised kambaliikmed ja peolt alguse saanud koldest on nakatunud 15 inimest.

Veel üks kolle tuli juurde eile, kui 11 uut nakatunut osutusid meremeesteks, kes olid tulnud kaubalaevaga Soomest Sillamäele.

Uut, värskelt muutunud koroonaolukorda arutab valitsus täna teadusnõukoja juhi Irja Lutsari ja terviseameti juhi kohusetäitja Mari-Anne Härmaga.

Avalehele
132 Kommentaari
Loe veel: