Vana-Kalamaja 9 õppehoone renoveerimiseks pole antud ühtegi luba. Foto: Tiit Blaat

Gustav Adolfi gümnaasium tahab Kalamajas uue hoone avada juba 1. septembril ja töödega on nii kiire, et ehitustööd on alanud enne vastavate lubade saamist.

Kalamajja kolitakse GAG-i 1.–6. klassi õpilased. Kooli direktor Hendrik Agur ütles eile, et plaan 1. septembril hoone avada on jõus. „Kooli juhtkond, õpetajad ja huvigrupid koos koolipidajaga teevad kõik selleks, et õpilased saaksid alustada 1. septembril õppetööd GAG-i I ja II kooliastme õppehoones Vana-Kalamaja 9,” kinnitas Agur kirjalikult.

Ehitusregistris ei ole ühtegi dokumenti, mis viitaks, et on antud ehitusluba või mõni muu luba tööde tegemiseks. Agur ega Tallinna linnavalitsus sellel teemal kommentaare anda ei soovinud. Agur ütles, et see ei ole tema teema, vaid töövõtja oma.

Mitusada GAG-i vilistlast ja lapsevanemat on edastanud ka linnavalitsusele pöördumise, et seisata plaan suurendada GAG-i õpilaste arv uute paralleelklasside lisamise teel pea kahekordseks ja viia 1.–6. klassid ajaloolisest koolimajast üle Vana-Kalamaja tänaval asuvatesse ruumidesse.