Taavi Aas LV pressikonverentsil Foto: Andres Putting

Kõlvart rõhutas erakoolide rahastamisest rääkides, et sel teemal on ka õiguslik pool. "Riigikohus andis juba ammu oma hinnangu. Erakoolide rahastamine on riigi kohustus ja riik peab selleks raha eraldama," viitas Kõlvart. Ta rõhutas ka, et lisaks Tallinnale käib rahastuse saamiseks haridus- ja teadusministeeriumiga kohut mitukümmend omavalitsust.

"Tallinna linn toetab erakoole ka tulevikus, aga teeb ise valiku, milliseid erakoole meie koolivõrgus on täiendavalt vaja. Prioriteet on koolid, kus õpivad hariduslike erivajadustega lapsed, ja kristlikud koolid," sõnas Kõlvart, kelle kinnitusel toetatakse sel viisil erakoole ka Euroopas. Ta lisas, et kui linn oli sellest lähenemisest rääkinud, tekkis ka riigi tasandil mõte, et võiks toetada hariduse mitmekesisust.

"Rääkimata sellest, et Euroopas on nii, et kui erakool saab riigilt või omavalitsuselt toetust, siis ta ei võta kohatasu või õppemaksu, või kui võtab õppemaksu, siis ei võta toetust riigilt," lisas Kõlvart.

Linnapea kohuseid täitev abilinnapea Taavi Aas kinnitas Kõlvarti sõnu. "Soomes ongi nii, et erakoolid saavad munitsipaalkoolidega täpselt võrdse rahastuse omavalitsuse käest, ainult et erakoolid ei tohi võtta mingit rahastust lapsevanematelt," sõnas Aas, kes kohtus eile Helsingi linnapeaga ja uuris temalt ka Soome kogemuse kohta erakoolide teemal.