Legendaarne Aerofloti ja Estonian Airi kapten Raivo Kask kinkis Nordica juhile Jaan Tammele enda kirjutatud põneva mälestusteraamatu. Tamm ütleb, et kohtumine kapten Kasega oli äärmiselt südamlik ja emotsionaalne. Foto: Rauno Volmar

Jaan Tamm, olete aastaid juhtinud rahakat valdusfirmat Infortar (Tallinki ja paljude muude ettevõtete omanik – K. P.). Kuidas käib riigifirma juhtimine võrreldes eraomaniku vara haldamisega?

(Naerab.) Ma arvasin, et hullem on. Tegelikult püüan siin ajada seda rida, et oleme äriühing, kuigi riigi omandis, kuid tegutseme ikkagi omaniku eesmärkide realiseerimise nimel, vara väärtustamise ja kasvatamise nimel. Hoolitseme selle eest heaperemehelikult ja kohusetundlikult.

Üldiselt on nii, et mõned protseduurilised küsimused võtavad eraettevõttega võrreldes kauem aega, sest nende kooskõlastamine ja vormistamine võtab rohkem töötunde. Aga muidu on täiesti normaalne. Ettevõte peab toimima klientide hüvanguks ja huvides. See on meie jaoks kõige tähtsam. Kui on mingi jama, tuleb see lahendada. Nii on igas firmas.

Avalehele
60 Kommentaari
Loe veel: