Sel 2006. aastal tehtud fotol kõnnib toonane europarlamendi liige Toomas Hendrik Ilves Ärma talu kerkivate hoonete taustal. Pool aastat hiljem sai temast president ja 2007. aastal otsustati, et turismiga EAS-i toetuse eest Ärmal siiski tegelema ei hakata. Foto: Tiit Blaat

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avalikustas eile, et president Toomas Hendrik Ilvesele kuuluvale OÜ-le Ermamaa ehk Ärma talule antud toetusest küsitakse tagasi ainult 10% ehk 20 000 eurot. Lihtsustatult öeldes hakkasid Evelin ja Toomas Hendrik Ilves 2006. aastal Ärmat turismitaluks ehitama, said selleks EAS-ilt 190 000 eurot toetust ning presidendipaariks saades jäi turismiäri ajamine katki. Ilvesed said enne Kadriorgu asumist 17 kuuga talu valmis ehitada, kuid päris turiste pole tallu turvakaalutlustel kunagi lubatud. President hakkas hoopis ise talus üürnikuks ja maksis esmalt Evelin Ilvesele ja hiljem juba talle endale kuuluvale Ermamaale selle eest üüri.

Nüüd otsustas ametist vabanenud Ilves, et ei soovi ka tulevikus oma kodus turiste näha, ja tegi selleks eile 19 039-eurose ülekande EAS-ile. Sel moel sai Ilves endale Viljandimaal asuva toretseva talukoha, mille eest Eesti ja Euroopa maksumaksja tasus 170 000 eurot, ning endisel riigipeal ei kaasne sellega grammigi kohustusi.

Avalehele
278 Kommentaari
Loe veel: