Laia joonega ja edukas Metsamaa sai Tallinna abilinnapeaks 1996. aasta lõpus. 1997. aasta juulis avaldas ajaleht Pealinn linnajuhtide majandusseisu kajastavad deklaratsioonid, millest selgus, et Metsamaa oli Tallinna linnajuhtidest rikkaim. Talle kuulus kolm maja – Harjumaal, Tallinnas ja Saaremaal ning neli korterit – kolm Tallinnas ja üks Kuressaares. Peale selle oli toonasel edukal turismifirma Baltic Toursi suuromanikul Metsamaal hulk aktsiaid, aga ka kopsakas laen.

1998. aasta 30. märtsil esitas Metsamaa toonasele linnapeale Ivi Eenmaale lahkumisavalduse. Eenmaad hakkas häirima, et Metsamaa ei suuda leida lahendusi pealinna elamumajanduses ja heitis seda abilinnapeale ette. Kuid mõneks ajaks jäi Metsamaa veel ametisse.

Tol teisipäeva hommikul kell 10.09 Metsamaad tabanud saatuslike laskude põhjus oli kurikuulus Keskturg. Turg, millega otseselt või kaudselt olid seotud allilmategelased, ärimehed, niisama õnneotsijad ja kunagised poliitikud. Isegi praegune TLT juht Deniss Boroditš alustas karjääri turujuhi Vadim Polištšuki firma juristina. Boroditši töö oli sõlmida kauplejatega rendilepingud. Hiljem on Boroditš öelnud, et ei teadnud bossi kuritegelikust elust midagi.

Keskturg oli kuum koht,

Avalehele
110 Kommentaari
Loe veel: