Sheik Umar Khan Foto: Reuters/Scanpix

Viiruspuhang sai alguse veebruaris Guineas ning seni on Lääne-Aafrikas surma saanud 630 inimest. Tegemist on ühe ajaloo suurima puhanguga ning Ebolale pole seni ravi leitud. Sierra Leones leiduvad haigusjuhtumid on peamiselt riigi idapiirkonnas, Kailahunis ja Kenemas, vahendab BBC. 

Tervishoiuminister Miatta Kargbo nimetab Khani kohalikuks kangelaseks ning lubas teha kõik endast oleneva, et arsti elu päästa. Viirus on surmav 90% juhtudel, ent varajase ravi korral on haigestunutel suurem võimalus ellu jääda. Haigus levib kehavedelike kaudu.

Riigi pealinnas asuva BBC korrespondent Umaru Fofana sõnul streikisid Kenema linna haigla õed pärast seda, kui kolm nende töökaaslast nakkusesse surid. Streigiga esitasid õed valitsusele nõudmised, et Ebola ravikeskus viidaks nende haiglast välja ning haigetega tegeleksid humanitaarabiorganisatsiooni Piirideta Arstid liikmed.

Maailma Terviseorganisatsioon WHO teatas laupäeval, et seni on viirusesse haigestunutest surnud 632 inimest, neist 206 Sierra Leones.