Tuhanded olümpiaturistide mobiiltelefonid leiavad lähinädalatel uue omaniku. (Foto: Reuters/Scanpix)

Suurbritannia pealinnas Londonis algasid kolmekümnendad suveolümpiamängud, kuid sugugi mitte kõik ei ole selle kahenädalase rõõmupeo suhtes optimistlikult meelestatud. Küberturvalisuse ja informatsioonikaitse küsimustega tegeleva kompanii Venafi spetsialistid ennustavad, et juubelimängude jooksul kaotavad Londoni elanikud ja linna külalised vähemalt 67 000 mobiiltelefoni.

Krüptograafia ja sertifitseerimisturu (EKCM) ühe liidri Venafi küberkaitseekspertide hinnangul varastavad osa mobiiltelefone suursündmuse ajal suurlinnas aktiviseeruvad kurikaelad, teise osa aga kaotavad või unustavad hooletud omanikud lihtsalt maha.

Sajad terabaidid infot

Viimastel aastatel on mobiilide ja teiste inimeste valduses olevate portatiivsete vidinate arv plahvatuslikult suurenenud. Tavaliselt kaob Londonis kahe nädala jooksul 50 000 mobiilseadet, arvestamata tahvel- ja sülearvuteid ning muid nutiseadmeid. Tõenäoliselt suurenevad need arvud olümpiamängude ajal veelgi. Venafi ruttab juba sündmustest ette ja ennustab nendele kaotustele 17 000 lisa, mis teeb olümpia perioodiks kokku 67 000 kaduma läinud mobiiltelefoni.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: