USA väljaanne Wall Street Journal kirjutas eile, et Lääne-Euroopas olid haiglad puupüsti patsiente täis ja surnukuurid ei suutnud suurenenud nõudlusega sammu pidada. Samal ajal said idapoolsed riigid koroonapuhangu võrdlemisi hästi kontrolli alla. 


Tervishoiuekspertide sõnul said siin otsustavaks piirangute kehtestamise kiirus ja rangus. Wall Street Journali järgi tõstis viirus neis piirkondades pead aeglasemalt, sest seal käis vähem välisturiste kui karmimalt pihta saanud piirkondades.

Üleelamistest hoolimata hakkab paljudes Euroopa riikides koroonasse haigestumise haripunkt mööduma ning inimesed ja ärid kibelevad harjumuspärasesse ellu naasma. Hispaania lubas eile tagasi tööle inimesed, kes töötavad vabrikutes, ehituses ja veel mõnes sektoris, mis ei võimalda kaugtööd teha. Austrias võivad taas kliente vastu võtta alla 400-ruutmeetrised poed ning ehitus- ja aiandusärid. 


Saksa teaduste akadeemia Leopoldina hinnangul pääseb tagasi teatrisse varem kui rokk-kontserdile. Jalgpallifännide kurvastuseks soovitavad teadlased publiku mänge vaatama lubada alles siis, kui on leiutatud vaktsiin.

Avalehele
94 Kommentaari
Loe veel: