Fidel olevat kõrges eas parema distsipliiniga, kui eales varem, sööb korrapäraselt ja ei tööta enam ületunde kella 7 hommikul nagu vanasti.
78-aastane Raul Castro andis sellise vastuse üliõpilasele, kes palus kohtumist oma kauaaegse iidoliga. See aga polevat siiski võimalik, kuna 84-aastane Fidel kannatavat siiski pisut veel kuue aasta tagusest kukkumisest põhjustatud vigastuste käes, mil tal murdusid õlavarreluu ja jalg.
Samas ei välistanud president, et Fidel võib end rahvale jälle millalgi näidata, sest hiljaaegu olevat taastunud ka tema soov kirjutamisega tegeleda.
Fidel Castro taandus avalikkuse eest 2006. aastal ja loovutas võimu Kuubas oma vennale. Mitteametlikult on Fidel siiski jätkuvalt otsustamise juures kohtudes sageli riigi tähtsamate poliitikutega, avalikkuse ees on temast ilmunud üksikuid videomaterjale ja fotosid.
Viimastel aastatel on Fidel avaldanud ka palju kirjutisi Kuuba ajakirjanduses Kuuba ja Ladina-Ameerika poliitilisest olukorrast, Ameerika Ühendriikidest ja keskkonnaküsimustest.