6. aprillil hääletasid hollandlased referendumil maha EL-i ja Ukraina assotsiatsiooni- ja vabakaubandusleppe. Sellest ajast peale on peaminister Mark Rutte otsinud viisi, kuidas lepe siiski ratifitseerida. Täna võidakse Brüsselis leida lahendus, aga lõppsõna on Hollandi parlamendil. Foto: REUTERS/SCANPIX

Ühe esimese asjana, kui EL-i 28 liikmesriigi liidrid on täna Brüsselis toimuval tippkohtumisel laua taga istet võtnud, paneb Hollandi peaminister Mark Rutte nende ette kuue punktiga paberi ja nõuab selle vastuvaidlematut heakskiitmist. Vastasel korral ähvardab ta sisuliselt kõik seni Ukraina ja EL-i vahel saavutatu olematuks teha.

Rutte paberi lõplikku versiooni on äärmiselt kiivalt enda teada hoitud, kuid Madalmaade peamised nõudmised kõlavad kurjakuulutavalt. Nimelt soovitakse teistelt liikmesriikidelt allkirju „juriidiliselt siduvale” avaldusele, milles kinnitatakse must valgel, et Ukraina ja EL-i vaheline assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepe ei vii mingil juhul muu hulgas järgmiste tulemusteni:

« Avalehele 33 Kommentaari