Reuters

Esmajärjekorras vaktsineeritakse siiski riskigrupid, ülejäänud kodanike vaktsineerimisega loodetakse alustada järgmise aasta alguses, vahendas YLE. Riskigruppide hulka on arvatud rasedad, lapsed, eakad ja tervishoiutöötajaid.
Kuigi riik on valmis iga kodaniku vaktsineerimiseks, on see samas isikule vabatahtlik, vahendas Helsingin Sanomat. Kodanike vaktsineerimiste läbiviimiseks on Soome saanud sadu tuhandeid lisadoose. Soomes elab 5,3 miljonit inimest.
Arstide sõnul on seagripi epideemia saavutanud Lõuna-Soomes oma kõrgpunkti, kuid see võib kesta veel mitu kuud. Ministeeriumi teatel võib epideemia levida lainetena, mistõttu peatsel võib oodata taas nakatunute arvu suurenemist.
Aprillis Mehhikost alguse saanud seagripp on Soomes nõudnud juba 16 inimese elu. Haigus on ohvreid nõudnud ka Venemaal, Rootsis, Lätis ja Leedus. Eestis on reedese seisuga kinnitatud kokku 269 seagripi haigusjuhtumit. Kogu maailmas on seagrippi alates aprillist surnud umbes 6770 inimest, haigusjuhtumeid on diagnoositud sadades tuhandetes.