Kuigi Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu lubas peaaegu kohe pärast juudi turistide vastast rünnakut Bulgaarias vastata jõuliselt Iraani terrorile, nagu ta toimunut nimetas, võttis kaitseminister Ehud Barak päev hiljem veidi vaoshoituma hoiaku.

Raadiointervjuus ütles Barak, et Iisrael „teeb kõik võimaliku rünnaku eest vastutajate tabamiseks ja nende karistamiseks”. Vaatlejad nägid selles märki, et Iisrael ei lähe terrorirünnaku pärast avalikku konflikti Iraaniga ega ka Hizbollah’ga, vaid peab n-ö individuaalset jahti.

Terrorirünnak toimus kolmapäeva õhtupoolikul Bulgaaria kuurortlinna Burgasi lennujaama parkimisplatsil, kus ootavatesse bussidesse paigutati Iisraelist tšarterlennuga saabunud turiste. Plahvatus kärgatas kolmest bussist ühes, mille sees istet võtnud või kõrval kotte pagasiruumi panemas oli ligi poolsada inimest.

„Ma olin selles bussis. Me olime just maha istunud, kui mõni hetk hiljem käis kõva plahvatus ja buss lahvatas leekidesse,” rääkis Iisraeli armeeraadiole mees, kes suutis õnnekombel suuremat viga saamata aknast välja pääseda.

Avalehele
13 Kommentaari
Loe veel: