Laupäeval suri raske haiguse tagajärjel USA poliitik John McCain, kes oli Eesti üks kindlamaid sõpru Washingtonis. Päev varem teatas tema pere, et pisut üle aasta kestnud võitlus ajuvähiga on muutumas lootusetuks ja McCain lõpetab seetõttu ravimite võtmise. Arizona senaator oleks ülehomme saanud 82-aastaseks.

McCain sai USA-s kõigepealt kuulsaks Vietnami sõjakangelasena. 1967. aastal tulistati tema pommituslennuk Hanoi kohal alla ja ta viibis 1973. aastani sõjavangis, kust ta sai piinamisest eluaegsed vigastused. Pärast erruminekut läks ta poliitikasse. Esiti pääses ta esindajatekotta, 1987. aastal senatisse, kuhu ta viis korda ülekaalukalt tagasi valiti.

2000. aastal üritas ta esimest korda presidendiks saada, kuid jäi vabariiklaste eelvalimistel George W. Bushile alla. Pärast Bushi valitsusaega seadis partei uueks presidendikandidaadiks McCaini. 2008. aasta valimised võitis siiski Barack Obama, kelle välispoliitikat, eriti Vene-suunalist poliitikat McCain üldiselt heaks ei kiitnud. 2015. aastal valiti ta senati relvajõudude komitee esimeheks.


Avalehele
166 Kommentaari
Loe veel: