Ehkki Irakli Garibašvili (pildil) kinnitas, et lahkub Gruusia peaministri ametist omal soovil, peetakse tegelikuks põhjuseks kulisside taga tegutseva miljardäri Bidzina Ivanišvili poliittehnoloogilist võtet. Foto: AP/Scanpix

Nädal tagasi esmaspäeval näis, et Gruusia aastalõpp tuleb vaikselt. Peaminister Irakli Garibašvili kutsus ajakirjanikud valitsuse aasta tegudest aru andmiseks kokku ja rääkis põhjalikult, kui edukalt ta on täitnud oma Gruusia Unistuse (GU) nimelise koalitsiooni lubadusi. Sõnum oli, et reformid on mõistagi läinud väga hästi. Peaminister rõhutas eriti, et kavatseb „jätkata pausideta tööd, et valitsus saaks selliseks, mida inimesed tõesti väärivad”.

Ent juba jõulureede hommikul hakkasid Gruusia poliitringkonnad ühtäkki kihama. Levisid kuuldused, et Garibašvili astub tagasi. Järgnes üpris segane päev, sest esialgu lükkas peaministri büroo kuuldused ümber. Mõne aja pärast teatati siiski, et õhtu hakul teeb peaminister telepöördumise. Kuid end teleri ette sättinud inimestel tuli veel kannatada, sest esialgu kella kuueks lubatud ülesastumine jäeti ära ja lükati seletusteta edasi. Alles kaks tundi hiljem ilmus Garibašvili lõpuks ekraanile.


Avalehele
6 Kommentaari
Loe veel: