Maria Angela Di Trapani võeti sel teisipäeval Sitsiilias Palermos korraldatud haarangu käigus vahi alla. Foto: AFP/SCANPIX

Sel nädalal toimus Sitsiilia pealinnas Palermos ühel varahommikul politsei suuroperatsioon, kus osales 200 korrakaitsjat, kaks helikopterit ja viis politseikoera. Haarang läks korda, sest võimudel õnnestus kinni nabida 25 kurikaela, kelle hulgas oli kohalik naissoost maffiaboss.

Kõigile vahistatule esitati süüdistused, mis kajastasidki nende üldist tegevusala: väljapressimine, varastatud asjadega äritsemine, vandalism ja kriminaalsesse ühendusse kuulumine. Operatsiooni eel veetsid politseinikud kuid telefone pealt kuulates ja said nii väärtuslikku infot, mis aitas selgitada hämaraladel tegutsevate maffiaperekondade sisemisi ja omavahelisi võimuseoseid.

Kui otsida nähtusi, kus soorollid on tänapäevani kenasti paigas, siis Itaalia maffia oma maskuliinse struktuuriga on kindlasti üks häid näiteid. Teisipäeval arreteeritud 49-aastane Maria Angela Di Trapani tõusis klanni tippu samuti traditsioonilist teed pidi: ta oli oma abikaasa kohusetäitja.

Avalehele
41 Kommentaari
Loe veel: