Prantsusmaa riigipolitsei terrorismivastane eriüksus pidas eile vahti Hyper Cacher koššerpoe juures, mida Pariisi saabunud Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu eile külastas. Reedel hukkusid selles poes pantvangistaja ja neli pantvangi. Foto: Reuters/Scanpix
Tõepoolest, eelmise nädala kurjategijad olid teada mitte ainult Prantsuse, vaid ka teiste Euroopa riikide ja USA vastavatele asutustele. Üks neist oli käinud Jeemenis, teine püüdnud minna Iraagi pühasse sõtta ja istunud pühasõdalaste värbamise eest vangis ning kolmas vabanes hiljuti vanglast, kus ta oli selle eest, et püüdis korraldada ühe teise terroristi trellide tagant vabastamist.

Charlie Hebdo tapatalgud sooritanud vennad Chérif ja Said Kouachi, koššerpoes pantvange võtnud Amedy Coulibaly ja tema naistuttav Hayat Boumeddiene olid omavahel seotud ja kuulusid ammu teada olevasse Euroopa pühasõdalaste võrgustikku. Chérif oli vanglas sõbrunenud al-Qaidaga seotud Djamel Beghaliga, kes omakorda tundis Londonis Finsbury mošees tegutsenud radikaalset vaimulikku Abu Hamzat. Said sai 2011. aastal Jeemenis sõjalise väljaõppe ja ühtlasi kohtus mõjuka vaimuliku Anwar al-Awlakiga. Too oli kõrge tegelane Araabia poolsaare al-Qaida (AQAP) nimelises rühmituses, mis on võtnud endale vastutuse ka Prantsusmaa eelmise nädala rünnakute eest.

Loe edasi, milliseid küsimusi tekitab Prantsuse võimude tegevus või tegematus?

Avalehele
15 Kommentaari