Justin Welby AFP/Scanpix

Inglismaal on kiirlaenufirmad, kes pakuvad kõrge intressiga laenu järgmise palgapäevani (payday loan). Anglikaani kiriku peapiiskop, Canterbury peapiiskop Justin Welby mõistis hukka “kiirlaenudeemoneid” ja ütles ühe briti suurema kiirlaenufirma, Wonga, omanikule, et plaanib ta läbi konkurentsi ärist välja ajada.

Welby taunib kiirlaenufirma kõrgeid intresse, turundustaktikat, kuid saab aru, et teenuse järele on nõudlus. Seetõttu on otustanud anglikaani kiriku peapiiskop hakata kiirlaenudele pakkuma sõbralikumat alternatiivi.

Kuid hiljuti tuli ilmsiks ka seik, et peapiiskop on ise kaudselt Wongasse investeerinud, kirjutas The Independent on Sunday. Peapiiskop tunnistas piinlikku seika ja möönas, et kirikurahade investeerimisel (anglikaani kiriku investeeringuportfell on 5,5 miljardi naela suurune) on tehtud viga ning tulevikus plaanib ta täpsemalt jälgida, millesse täpsemalt investeeritakse.

Cantebury peapiiskop Justin Welby on võtnud endale sihiks kirikuga koostöös laenupakkujate tööd laiendada. Juuli algatas Welby krediidikassa kirikutöötajatele ja vaimulikele Yorkis.

Lõpptulemuseks loodab peapiiskop pakkuda vaestele võimalust palgapäevast palgapäevani ära elada ja seda odavamalt, kui praegused kiirlaenupakkujad seda teevad.