Muammar Gaddafi on Euroopaga jätkuvalt tülis Reuters

Kui meest ei anta tänase päeva jooksul välja, on Liibüa võimud ähvardanud jõuga majja tungida.
2008. aastal pidasid Liibüa võimud kinni kaks šveitšlasest ärimeest ja süüdistasid neid viisatingimuste rikkumises. Üks meestest, Max Göldi, mõisteti hiljem ka neljaks kuuks vangi, kuid mehel õnnestus põgeneda Šveitši saatkonda. Rachid Hamdani nimeline ärimees mõisteti samuti süüdi, kuid tema karistus tühistati hiljem. Liibüa võimud on lubanud, et Hamdani saab maalt lahkuda, kui Šveitši saatkond annab Göldi välja. Viimase esindaja on teatanud Göldi soovist end liibüalastele välja anda ning armu paluda.
Sündmuste taust ulatub paari aasta taha, mil Šveitši politsei vahistas Genfi luksushotellis Liibüa diktaatori Gaddafi poja Hannibali süüdistatuna vägivallatsemises hotellitöötajate suhtes.
Kohe pärast vahistamist lõpetas Liibüa naftatarned Šveitši ja võttis sealsetest pankadest ära miljardite väärtuses varasid. Hiljuti katkestas Liibüa ka viisade andmise Schengeni ruumi maadele.
Šveitši võimud vabandasid hiljem küll selle eest, et Gaddafi poja vahistamine nii avalikult ja jõuliselt läbi viidi. Kuid see vabandus võeti hiljem tagasi, kui selgus, et läbirääkimised kahe šveitšlase Liibüast väljapääsemise tagamiseks on liiva jooksnud. Viimastel andmetel on Liibüa praeguseks lubanud vähemalt Hamdanil maalt lahkuda.