Foto: erakogu

49-aastane Kivimäki ise kinnitas Taani ajakirjanikele, et tal on olnud Vene diplomaatidega kontakte juba 2002. aastast alates, kuigi need olevat seotud puhtalt vaid tema erialase tööga.

Professorit süüdistatakse Venemaa spionaažitegevusele kaasa aitamises. Tõestada suudeti seda, et Venemaa välisministeerium on temale raha üle kandnud ja et Taanis on Kivimäki suhelnud just isikutega, kes Venemaa saatkonnas tegelevad spioonide värbamisega.

Konfliktiuurija töö

Kivimäki kinnitab meediale, et teadlasena on ta kirjutanud ettekandeid erinevatele valitsustele, Venemaalt saadud ligemale 17 500 eurot olevat vaid murdosa sellest, mida ta oma teadustööde eest teeninud on. Muuseas on tal ka kontaktid Soome ja Taani välisministeeriumiga, Soome kaitseministeeriumiga, konfliktikollete uurijana on tal aga tutvused ka radikaalsemas islamimaailmas.

Ja politoloogina on ta tõesti tuntud, olles kirjutanud muuseas ka Balti riikide julgeolekuohtudest, nagu ka aidanud kaasa ekspresident Martti Ahtisaari rahuvahendusele. Timo Kivimäki on andnud loenguid ka Eesti diplomaatide koolis.