Ungari riigisekretär Euroopa Liidu asjades Szabolcs Takács ütleb, et kõige olulisem on Euroopa judeokristliku identiteedi säilitamine. Tema mure on Soros, kes seda eesmärki ohustab, tuues Euroopasse illegaalseid immigrante. Foto: Rauno Volmar

Juba alanud europarlamendi valimistel saab teie erakond ja Ungari võimupartei Fidesz tõenäoliselt lõviosa hääli (aprilli lõpu küsitluse järgi 57%). Kas Fidesz jääb Euroopa Rahvapartei (EPP) liikmeks või liitub mõne muuga? Selle kohta on ilmunud erinevaid teateid.


Kõigepealt peame ära ootama valimistulemused ja vaatama, milliseks täpselt kujuneb europarlamendi poliitiline kaart. Siis tulevad meie jaoks päevakorda küsimused: mida teha, kuidas edasi liikuda.

Tulemustest olenemata on meil probleem, et EPP kaldub liialt liberaalide ja sotsialistide poole, praeguseks pole nende vahel enam selget erinevust. Mitte Fidesz pole kaugenenud EPP algsetest kristlik-demokraatlikest väärtustest – Helmut Kohli või isegi Konrad Adenaueri pärandist –, vaid EPP ise on eemale liikunud.

Avalehele
56 Kommentaari
Loe veel: