Foto: Sergei Pivovarov, Sputnik

„Eile oksendas ta välja vee, mida üritas juua. Lisaks sellele muutub tema juba ilma selletagi räsitud tervis veel halvemaks. Lööb välja vana probleem neerukividega, mida raskendab näljastreigi (eriti kuiva) organismile tekitatud stress. Kõrge palavik, mis ei ole langenud juba mitu päeva, annab tunnistust vähemalt siseorganite tõsisest põletikust. Teiste sõnadega, miinimum, mida praegu kiiremas korras Nadia Savtšenko jaoks teha oleks vaja, on panna ta meditsiinilise jälgimise alla,“ ütles Polozov UNIAN-i vahendusel.

Polozovi sõnul Vene arste Savtšenko enda juurde ei lase. „Nagu Nadia ise kirjutab, siin, Venemaal sai tema kreedoks vana Gulagi põhimõte: „Ära usu, ära karda, ära palu“,“ kirjutas Polozov.

Ukraina arstid ei ole aga Vene võimudelt Savtšenko külastamiseks luba saanud.

„Kõik uksed Venemaal on Nadia jaoks suletud, aga Ukraina ei saa praegu objektiivselt pantvangi millegagi aidata. Advokaadid ega arstid ei saa tema tervislikku seisundit objektiivselt hinnata. Minu subjektiivse arvamuse järgi on olukord kriitiline,“ teatas Polozov.

Neljapäeval sai ka teatavaks, et Ukraina president Petro Porošenko ei ole kirjutanud Savtšenkole kirja palvega näljastreik lõpetada. Selle asemel teatas Vene „tüngamees“ Leksus, et see on tema töö.