RAAMATUBLOGI: Julmus ja õrnus annavad kokku halliRAAMATUBLOGI: Julmus ja õrnus annavad kokku halli
LihunikRepro

Tony Parsons, „Lihunik“, tõlkinud Ülle Okas, Eesti Raamat, 256 lk.

Tony Parsonsi krimiromaanides vaheldub julmus õrnusega, ühel hetkel paistab päike, kuid kohe tõmbub taevas süsimustaks ning kokkuvõttes valitseb ühtlane hallus.

Kirjanik jutustab loo ja määrab ainuisikuliselt, kuidas tegelased käituvad ja kuidas nendega käitutakse. Parsons ei halasta, vaid mõrvab kirjasulega kena perekonna eriti võikal viisil – poltpüstoliga, millega kariloomi enne veristamist uimastatakse. Kui loomalt poltpüstol elu ei võta, siis inimeselt küll, ja veriselt.

Nõnda palju on Parsonsil südant, et ta jätab perest poja ellu. Või niivõrd-kuivõrd, sest ellujääjalegi saavad osaks karmid kannatused.

Kuritegu tuleb lahendada uurijal-konstaablil Max Wolfe’il, kes saab taaskord – nagu ka tema esimeses saagas „Mõrvakott“ – abi Scotland Yardi mustast toast, kuhu on kogutud tapariistad ja muud kuritegudest alles jäänud mälestusesemed läbi aegade.

Kahtlemata saaks Wolfe’i panna ritta teiste niinimetatud kõva-käe-krimkade peategelastega a la Philip Marlowe, Sam Spade, John Rebus või Jack Reacher. Ent on üks suur erinevus – Wolfe on tegelikult hella südamega üksikisa, kes kasvatab printsessi ehk viieaastast Scouti ja koer Stani. Wolfe’i isaksolemine ongi raamatu päikeseline pool.

Samal teemal:

Õrn kenade inimestega, karm kaakidega – kui vaja, rebib pätil huulerõnga küljest, pole probleemi – liigub Wolfe tasapisi lahendusele lähemale.

Parsons on enamus briti krimikirjanikega võrreldes pisut kaasaegsem ja julgem ning toob sisse ka sotsiaalse teema. Seekord tümitab ta ülbeid ja uhkeid rikkaid, kes arvavad, et kui sul on raha, siis seadused ei kehti. Kehtivad. Vähemalt Parsonsi maailmas. Ja kui seadus on kehv, võib seda veidi väänata – peaasi, et õiglus võiduteseks.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Proovi nüüd ja ainult nüüd! Eesti Päevalehe sünnipäevanädala pakkumine: 4 nädalat vaid 7 euroga! Proovi ja Sa ei kahetse »

229 000€
Rae vald, Majaosa
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
99 999€
Saue vald, Korter
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
56 000€
Viimsi vald, Korter
319 000€
Tallinn, Äripind
243 000€
Tallinn, Majaosa
455€
Tallinn, Korter
172 000€
Tallinn, Korter
79 900€
Tallinn, Korter

690 000€
Tallinn, Maja
467 780€
Tallinn, Korter
427 700€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare