Digileht

Kultuur

Hea haldja lahkumine

 1 p Ellen Niit Eile lahkus kirjanik Ellen Niit, kelle looming on rõõmustanud terveid põlvkondi lapsi ja täiskasvanuid.

Juku-Kalle Raidi mälestusjutt: Ellen Niit – kõikide laste Traagelniit (10)

 1 pMäletan äärmiselt hästi oma lapsepõlve üht lemmikraamatut – see oli Ellen Niidu "Midrimaa". Suures formaadis, kaunis album, pastelsete piltidega; ja et ma parasjagu olin tahtmist täis kirjutada luuletusi ja värvida vesivärvidega, läks see teos 8-aastasele täiega asja ette. On siiani alles, kõik need aastad, huvitaval kombel puhas ja värske nagu uus, ilma ühegi plekita. Muidu siginevad raamatule lugemisest ikka mingid lärakad, ent Elleni teos püsib valgena. Püsib edasigi.

Tõdemus tühisuse universaalsusest

 2 p Milan Kundera Legendaarse tšehhi-prantsuse kirjaniku Milan Kundera uusim romaan „Tühisuse pidu” ülistab omal moel elu üheplaanilisust ja eripäratuse vabadust.

Pärdi esiettekanne Los Angeleses. „Greater Antiphons” mõjutas kuulajaid lausa füüsiliselt

 2 pLaupäeval tuli Los Angeleses Walt Disney kontserdisaalis esiettekandele Arvo Pärdi uus teos „Greater Antiphons”. Esiettekanne läks edukalt, teos sai publiku väga sooja vastuvõtu osaliseks. Helilooja lavale tulekut tervitasid kuulajad püsti seistes.

Tähelepanek: Alice’i uued igavavõitu seiklused (1)

 2 p Tähelepanek: Alice’i uued igavavõitu seiklused Alice on taas imedemaal, aga hoolimata tuttavatest tegelastest, kes on mässitud värvilisse ja eriefektirohkesse virvarri, on järjefilm „Alice peeglitagusel maal” magedavõitu.

Facebook

Balalaika Vene restoran Balalaika

Peakokk soovitab:

Parimad palad restorani à la carte menüüst:

  • À la carte menüüs on väljavõte Vene köögi hittidest - oma koha on seal leidnud nii pliinid kui pelmeenid, Kiievi kotlet ja strooganov ning sõrnikud.

 

Vaata lähemalt