JUHTKIRI | e-Eesti suudaks omikroni ohjeldada

Oleksime otsekui sattunud eriti visa luupainaja kätte. Jälle tuleb teade nakkusohust, igasuguse hoiatuseta suletakse piire ja jäetakse ära lende. Veel möödunud nädala algul tundus, et maailm teab, kuidas teda kaks aastat kägistanud koroonapandeemiaga toime tulla. Vaktsiine jagub ka vaesematele maade...

Karmo Tüür: Putin tahab Brežneviks

Ei, mitte tolleks kõnedefektiga vanameheks, kellest rääkisid nõukogude lõpu ajal anekdoote isegi tema lähikondsed. Ta tahab tagasi lihtsalt toda normaalsust, milles ta üles kasvas, milles kõik oli lihtne ja selge.

Karmo Tüür
POLIITKOLUMNIST | Yana Toom: mul on Angela ja Lukašenka vestlusest oma versioon. Eetiline on see, kellel jagub julgust suruda ka räpaseid käsi, kui tuleb päästa inimelusid

Üks viimase aja välispoliitilisi põhisündmusi on kahtlemata olnud Angela Merkeli telefonikõne Aleksander Lukašenkale. Veelgi enam, kuna selget teavet toimunu kohta ei järgnenud, siis ergutas see iga teemast huvitatu fantaasiat. Püüdsin minagi samuti moega sammu pidada, kuigi olin koos kõigi teiste v...

Yana Toom
Hindrek Riikoja: kelle linn on Tallinn?

| SÕNA SEKKA | Pärast tänavusi kohalike omavalitsuste valimisi oli Keskerakond Tallinnas harjumatus olukorras – valitsemiseks tuli hakata looma koalitsiooni, sest üle aastate ei saavutatud pealinnas ainuvõimu.

Hindrek Riikoja
JUHTKIRI | Anname raviraha patsiendi hoolde

Riigikontroll avastas, et haigekassast makstavat hambaravihüvitist kasutavad pigem suurema sissetulekuga inimesed, kes suudaksid hambaravi eest ka ise tasuda. Paljude väikese sissetulekuga inimeste hambad jäävad endiselt ravimata, nagu ka enne hüvitise loomist 2017. aastal.

Argo Ideon: kelle palk ei tõuse, jääb iga päev vaesemaks

| JUHTKIRI | Tol iidsel ajal, kui Hansapanga nimi oli veel Hansapank, juhtis selle igapäevatööd Jüri Mõis. Mul on meeles, et Mõis rääkis ühest Hansapanga tegevuse põhimõttest umbes nii: pangal on kolm sihtrühma, kelle rahulolu on võrdselt tähtis. Need on kliendid, omanikud ja töötajad.

Argo Ideon
INFOLAENG | Alo Raun: palju õnne, kooseluseadust toetab 55%!

55% – täna on kooseluseadusel arvamusküsitluste järgi absoluutse enamuse toetus, kui vaadata 18-aastaseid ja vanemaid Eesti kodanikke, kellel on antud küsimuses seisukoht. Ehk inimesi, kes saavad ka valida riigikogu ning osaleda rahvahääletusel.

Alo Raun