„Kas venelased tahavad sõda?“ küsiti Lennart Meri konverentsil peetud arutelul. Vastus näib olevat, et nad praegust olukorda veel sõjaks kuidagi ei peagi.

Vadim Štepa

Avaral verandal aurab laual samovar. Kuid teed juua pole aega. Kaks matsakat naisterahvast istuvad madalatel taburettidel, jalad harkis, seelikud üles kääritud, ja teevad tööd, mis eemalt vaadates meenutab seente puhastamist või kala rookimist.

Andrus Kivirähk

Sõja eest Eestisse pagenud ukrainlased on hädas eluaseme leidmisega. Probleem on sarnane sellega, millega on ammu tuttavad üürikorterit otsivad lastega pered ja lemmikloomade omanikud, samuti välismaalased. Üürileandjad umbusaldavad neid rohkem.

Nädal tagasi lisaeelarve menetlemise käigus neli korda valitsuse püsima jäämise poolt hääletanud Keskerakonna fraktsioon teatas, et hääletab esmaspäeval üksmeelselt koos opositsiooniga lastetoetuste eelnõu poolt. Sellesama eelnõu, mille pärast peaminister Kaja Kallas on ähvardanud tagasi astuda.

Kui majandus- ja taristuminister Taavi Aas 11. mail teatas, et ministeerium, Elering ja Alexela jõudsid kokkuleppele, kuidas Eesti LNG-terminali projekti jätkata, tundus see liiga hea, et olla tõsi. Nii raskelt olid kulgenud läbirääkimised. Kaks nädalat hiljem on märke, et võib-olla nii ongi ja see ...

Tõnu Lukas: metsataimede tootmine Eestis on kallis hobi
Vaata ka, milliseid toetusi saavad metsataimlad taotleda!

| METSALEHT | ARVAMUS | Juba ammu käib kemplemine, kumb ministeerium peaks meiega tegelema. Tegelikult ei huvita meie tegemised ei maaelu- ega keskkonnaministeeriumi.

Tõnu Lukas

Ükski riik pole täiuslik. Ka Putini-vastase koalitsiooni teravamate tegijate hulka kuuluvas Eestis on inimesi, kes mõtlevad ainult Venemaaga tehtavate ebaseaduslike või halli tsooni jäävate äritehingute rahalisele kasule, mitte sellele, et peale isikliku kasu saamise aitavad nad sellega toita Putini...