Kas hoopis Tartu, mitte mõni Ida-Virumaa omavalitsus, on Eesti korruptsioonipealinn? Või on Tartu kapo eriti terava tähelepanu all? Sellised kiuslikud küsimused võivad praegu heade mõtete linna kohta pähe tulla küll.

Eile siras taevas päike ja ka öösel keerutas mõnus briis tuulikute labasid. Tervelt kümne tunni vältel püsis elektri hind suisa miinuses ja veel pikka aega sisuliselt nulli ümber. Ühe partei valimislubadus kolmesendisest elektrist realiseerus eilse keskmisena isegi varuga.

Küüniliselt öeldes andis möödunud nädalavahetus korraliku panuse, et Eesti viimaste aastate liiklussurmade aastane „norm“ – 50–60 hukkunut – ikka täis saaks. Lisandus kolm surma, mis viis 2023. aasta surmade koguarvu kuueteistkümneni.

Riik lubab Nursipalu harjutusvälja laienduse mõjualas olevale Võru linnale ning Võru, Rõuge ja Antsla vallale maksta 10 miljonit eurot ühekordset investeeringutoetust. Küllalt või vähe?

Tennis on üks kaunis mäng. Eriti kui seda mängivad kauneimal saviliivaplatsil, mis maailmas leidub, Roland-Garrosi 7. väljakul mehed nimega Lorenzo Musetti ja Mikael Ymer. Eks tennis ole samuti omaette lahing, mis saab lõppeda vaid ühe poole võiduga. Palju selliseid mänge, kus viike ei tunnistata, i...

Gunnar Leheste

Mu pidaja Juhan istub murelikult sõime äärel. Ma saan aru, et midagi on valesti. Katsun oma kareda keelega teda küünarnukist lakkuda, aga Juhan ei pööra mulle tähelepanu, absoluutselt. Mees, kes on mu heaolusse väga tõsiselt suhtunud. Mina muidugi tema omasse ka.

Juhan Särgava