Täna avati raamatukogude ühine laenutusplatvorm Minu Raamatukogu (MIRKO), mis toob raamatuhuvilistele käeulatusse 28 raamatukogu kogud, kokku enam kui miljoni teosega, mida saab pakiautomaati või kulleriga koju tellida. Ühine virtuaalne raamaturiiul aitab muuta kogud kättesaadavamaks üle Eesti.

Tiit Blaat,
EPL kultuur
FOTOD | Fotografiskas avati popkunsti kuninga Andy Warholi näitus  (3)
20 neist fotodest pole enne Fotografiska näitust avalikkusele näidatud

Fotografiska Tallinnas avatud Andy Warholi fotonäitusel näeb tema haruldasi polaroide „Factory’st“, kus said kokku Andy kunstiateljee ja Bob Dylan, Keith Richards, Lou Reed, Mick Jagger, David Bowie ja paljud teised ikoonilised kultuuriinimesed.

Priit Simson,
EPL kultuur
Vestlusõhtu | Lennart Meri aeg
Jaak Jõerüüt, Karl Laumets ja Tiit Pruuli

16. oktoobril tuleb välja uus lavastus „Lennart. Pöördtooliaastad“. Sellele eelneb vestlusõhtu 28. septembril Softrendi salongis, et meenutada president Lennart Meri aega. Lennart Meri oli Eesti vabariigi president aastatel 1992–2001. Tema vaimsus, ideed ning tulevikku vaatav eesmärgikindlus elavad...

Tänase kultuuribiidi muusika valis helilooja Pärt Uusberg, kelle uudisteos „Taaveti laulud“ tuleb Uusbergi dirigeerimisel esmaettekandele Tallinnas, Tartus ja Raplas 30.09-02.10. Esitab Voces Tallinn.

Õnnepalu läks Sámose saarele siitilmast lahkunud Jaan Kaplinskile viimset kirja kirjutama ja sattus surmasuhu.

Vilja Kiisler

Ajalooline spordidraama „Kalev“ pole film Eesti vabanemisest, vaid meeskonnast, kes tahtis iga hinna eest olla esimene. Hoiatus: arvustus sisaldab spoiler’eid.

Rain Pruul

„Kalevi“ ambitsioonid on keskmisest spordifilmist kõvasti suuremad. Selgrooks on tuttavlik võistkonnaks kasvamise ja raskuste ületamise lugu, kuid seda ümbritsevad suured poliitilised pinged - väljaku ümber on kuuendikku maakerast hõlmav hiidriik vägivaldsete korinate saatel kokku varisemas.

Andrei Liimets
Eesti keeles ilmus Ungari skandaalne muinasjuturaamat  (41)
Ungari parlamendiesindaja kuulutas raamatu homopropagandaks

Kirjastus Varrak andis eesti keeles välja menuka Ungari muinasjuturaamatu „Imedeilm on kõigile“, mille ilmumine tekitas kodumaal skandaali, mis jõudis ka rahvusvahelisse meediasse.

EPL kultuur
Kultuurisektor ootab valitsuselt rahasüsti  (45)
Kultuurisektori keskmine palk on 1302 eurot

Kultuurisektori organisatsioonid tegid täna avaliku pöördumise valitsusele, rõhudes hädavajadusele suurendada valdkonna töötasu ja baasrahastust.

Kristiina Seimann