FOTOD | Jõulujazzi avanädal pakkus ovatsioone
FOTOD | Jõulujazzi avanädal pakkus ovatsioone
Armstrongi tribüütkontsert esitati täissaalile

25. novembrist 14. detsembrini toimuva festivali Jõulujazz 2021 avanädal tõi publikuni muusikaelamusi jazzist elektroonikani. Takti seadsid jonas.f.k., Tobias Tammearu Trio, Estrada Orchestra ja Jason Hunter Band solistidega.

EPL Kultuur
Homme algav Jõulujazz toob Eestisse Salvador Sobrali ja Marc Ribot'

Neljapäeval algava Jõulujazz 2021 maiuspaladeks on kolm tribüütkontserti legendaarsetele muusikutele Louis Armstrongile, Jaco Pastoriusele ja Bill Evans-Monica Zetterlundile. Rahvusvahelised jazzistaarid Marc Ribot ja Salvador Sobral esitlevad oma värskeid albumeid.

EPL Kultuur
Eesti Filharmoonia Kammerkoori album nomineeriti Grammyle

Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Kaspars Putniņši CD-plaat „Schnittke: Choir Concerto; Three Sacred Hymns; Pärt: Seven Magnificat-Antiphons” on esitatud 64. GRAMMY auhindade nominendiks parima kooriesituse kategoorias.

EPL Kultuur
Tarkovski naaseb elektronooperiga Kultuurikatlasse
Tarkovski naaseb elektronooperiga Kultuurikatlasse
Ooper Tarkovski kaheksandast, tegemata jäänud filmist

Eesti Kontsert viib vene filmilegendi Andrei Tarkovski 42 aastat hiljem kohta, kus ta filmis ühe oma tuntuima töö "Stalkeri". Tegemist on elektroonilise ooperiga Tarkovski kaheksandast, tegemata jäänud filmist.

EPL Kultuur
FOTOD | Selgusid Ene Graubergi fondi stipendiaadid

Täna kuulutas Ene Graubergi fond Vilde muuseumis Kadriorus välja kaks stipendiumi, et toetada noorte kunsti- ja filosoofiaõpinguid välismaal. Noore kunstniku stipendiumi sai Rebeka Vaino, stipendium filosoofiaõpinguteks määrati Andres Reimannile.

Henri-Kristian Kirsip,
EPL Kultuur