Ukraina sõja tõttu võõrustab Eesti 31. maist 3. juunini esimest korda sealset suurimat klassikalise muusika festivali Odessa Classics. Festival on 2015. aastal loomisest peale olnud Eestiga seotud, nii korraldajate kui ka esinejate poolest. Festivali juht pianist Alexey Botvinov on ka ise pärit ürit...

Peeter Kormašov

Tänase kultuuribiidi muusika valisid alternatiivpopi koosluse I Wear* Experiment liikmed Johanna Oden ja Mikk Simson. Äsja ilmus bändil, kuhu kuulub ka Hando Jaksi, kolmas album “Discontent". Esitluskontsert toimub 14. juunil Fotografiskas.

EPL kultuur

Fotografiskas avaneb reedel näitus “Nende volditud seinte vahel, Utoopia” naiskunstnike duolt Cooper & Gorfer. Näitus lähtub praegusest poliitilisest reaalsusest, kus paljud inimesed on sunnitud lahkuma enda kodudest ja alustama elu otsast peale.

Kiur Kaasik,
EPL Kultuur

Sel korral valis kultuuribiidi muusika Pärnu Endla teatri suvelavastuses näitlejana üles astuv Triin Lepik, kes oli hiljuti nomineeritud Eesti teatri parima naispeaosatäitja aastaauhinnale Juula rolli eest lavastuses "Põrgupõhja uus Wanapagan".