Kui sa ei ole julge, ei saavuta sa midagi, õpetas Karmel Killandile 20 aastat tagasi Urmas Ott. Karmel on sellest tarkusest seniajani kinni pidanud.
Homme pannakse proovile Karmel Killandi (46) närvid. Anu Välba, Margus Saare ja Marko Reikopi omad samuti. Terve päev kannab Eesti Televisioon otse-eetris üle „Eesti Vabariik 100” avaüritust endisaegsel kubermangupiiril, kus rahvamatka käigus see piir üheskoos sümboolselt kustutatakse.

Aprilli keskpaigas möödub nimelt sada aastat päevast, kui eestlaste asualad said ühendatud ja tekkis riigi kontuur. Maratonsaadet juhib telestuudiost Anu Välba kõrval Karmel Killandi, kellele see on juba kolmas suur teleprojekt viimase kolme aasta jooksul, mil ta on olnud televisioonis tagasi. Karmel on hariduselt diplomeeritud dirigent, õppinud terve elu muusikat, sattunud juba kooli ajal juhuse tahtel televisiooni tööle ja naasnud sinna pärast 15 aastat väldanud sunnitud pausi. „Ringvaate” saate toimetajana läheb tal juba kolmas hooaeg.

Karmel on kahe lapse ema, kel on algusest peale olnud kasvatuses kindlad põhimõtted. Näiteks on mõlemad lapsed käinud vene lasteaias, sest vene keel peab olema selge juba maast madalast. Kuni eelmise suveni kandis Karmel perekonnanime Eikner, pärast pikaaegse elukaaslase Rait Killandiga abiellumist tuleb ka televaatajatel nüüd harjuda tema uue perekonnanimega. Võimeka telesaatejuhina on Karmel võidelnud end kolme aastaga ETV esimesse ešeloni.

Me kohtume päeval, kui telemajas on olnud Maire Aunaste algatatud kevadine telemajatöötajate kirbuturg ja Karmel särab uute päikeseprillidega. Tiina Pargilt ostetud ülistiilsed Chaneli prillid sai Karmel enda valdusse kõigest kolme euro eest. Pole midagi öelda: tal lihtsalt kogu aeg veab!

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega