Lembit Ulfsak oli uue ajastu kangelane – hoogne ja vaba (5)
Lembit Ulfsaki 75. sünniaastapäevEsmaspäeval, 4. juulil oleks näitleja Lembit Ulfsak saanud 75-aastaseks. Talendika mehe ainus puudus oli see, et ta suri liiga vara.
Esmaspäeval, 4. juulil oleks näitleja Lembit Ulfsak saanud 75-aastaseks. Talendika mehe ainus puudus oli see, et ta suri liiga vara.
Soojad suveilmad lasid end sel aastal küll pikalt oodata, kuid kätte need jõudsid. Seega on paslik üle vaadata, millised on tänavused suurimad rannarõivaste moevoolud.
Netflixi dokumentaalsari „Keep Sweet: Pray and Obey“ heidab pilgu USA fundamentalistliku usulahu tagatuppa, kus pereväärtusteks peetakse polügaamiat, väikeste tüdrukute vägistamist ja verepilastust.
Saare võimas militaarpärand tehakse võsast ja meetritepaksustesse seintesse kogunenud niiskusest vabaks, et sellest saaks aasta läbi avatud tõmbenumber.
Sõjaeelse vabariigi aegne reisikiri paneb uskuma, et Ameerika unelm on võimalik ka Eestis.
Michelini tärni võrreldakse filmimaailma Oscaritega - see on suurim tunnustus, mida ühele restoranile omistada saab. Tärni saamine ei ole kaugeltki lihtne ning selle hoidmine on veelgi keerulisem. Nimelt antakse tunnustus vaid üheks aastaks ning restorani inspektorid võivad uksest sisse astuda igal ...
Järvamaal Esna jõe ääres asuva Hindreku turismitalu perenaine Tuuli Klementa räägib oma armastusest Eesti veinide vastu ja jagab kahe maitsva šašlõkiroa retsepti.
Rohkem meditsiini ei tähenda tingimata paremat tervist, leiab naistearst.
Kunstikeskuseks pürgivas Oslos avati meie regiooni suurim muuseum, mis jääb alla ainult Louvre’ile ja Ermitaažile.
Iga päevaga kasvab nende väikeste ukrainlaste hulk, kelle passi kirjutatakse: sündinud Eestis.
Võidupüha eel jagavad LP-le muljeid värsked kaitseliitlased Ott Kiivikas ja Märt Avandi. Iga kuuga on nad paremad ja neis on palju õppetahet.
Karuputk on taim, mille kohta inimesed kindlalt teavad, et tegu on ohtliku võõrliigiga – kes on ise põletada saanud, kes kuulnud selle hävitamisest. Ometi lisandub igal aastal sadu uusi putkekolooniaid. Mis teeb selle taime nii elujõuliseks?
Uurime, kuidas meie lõunanaabrid suve olulisemat püha tähistavad, ja õpime õigesti õlut jooma.
HIV vastu kummikinnastega? Auhinnatud draamasari näitab Londoni geikogukonna elu 1980-ndatel aidsipandeemia puhkemise aegu.
Samamoodi nagu Nõukogude Liidus polevat olnud seksi, nii ei pidavat olema Ukraina armees geisid. LGBT-sõdurid pöörasid selle naljaks, võttes oma sümboliks ükssarviku, keda ka justkui ei peaks olemas olema. LP vestles ühe Ukraina armees teeniva Kiievi paariga.
Seitsme aastaga tegi Liisa Pakosta võrdsete võimaluste voliniku töö nähtavaks ja lõi sellele usaldusväärse fooni. Kas sama juhtub ka seni valdavalt repressiivorganina tuntud muinsuskaitseametiga, mille peadirektorina ta 1. juulist tööle hakkab?
Vanad liftita kortermajad muutuvad kodust vanglaks niipea, kui vanus, tervis või ülekaal treppidest ronimise raskeks muudavad. Paraku on ligi 80% Eesti kortermaju ilma liftita.
30 aastat tagasi võeti taaskasutusele Eesti kroon. Pärast kolmepäevast rahavahetust sai sellest Eesti ainus seaduslik maksevahend.
Olgu tegu Peipsiääre vallas toimuva festivaliga Võnge või legendaarse Viljandi folgiga – sel suvel saab taas hoo sisse festivalide hooaeg, mis pärast mitmeaastast koroonapausi tõotab tulla senisest veelgi lõbusam. Niisiis on paslik rääkida festivalimoest ehk stiilidest, mida just nüüd järgida.
Diplomaat ja kaitseekspert Kalev Stoicescu on asjatundja ka köögirindel. Ta kirjeldab maailma toite ja oma lemmikroogi nii paeluvalt, et suu hakkab vett jooksma.
Helsingisse ehitati esimesed tsiviilkaitsevarjendid 1940. aastate alguses ja nende ehitamine on ka pärast sõda jätkunud. Sõja korral leiaks sealt peavarju koguni 900 000 inimest.
Endise Afganistani tippametniku tütardel osutus võimatuks Eestis keskhariduse omandamist jätkata.
„Mulle kanti juba 2000-ndatel ette, et Putin on raskelt haige. Kuid tema peatse surma peale ei maksa praegu lootma jääda,“ ütleb Ukraina välisluure endine juht armeekindral Mõkola Malomuž.
Wise’i looja uue ambitsioonika äri kaasasutaja räägib sellest, kuhu meditsiin jõuab. Selgub, et meie ravimikapp muutub märgatavalt.
1960. aastast on Marsile saadetud kümneid missioone, millest umbes pooled purunesid või ei jõudnudki kohale. Märkimisväärne areng on toimunud alles viimastel aastatel.
Ahvirõuged on lõpuks ametlikult Eestisse jõudnud. Nalja pole aga ka tavaliste tuulerõugetega, millega sihilikult nakatada ei tohiks ei ennast ega oma lapsi, sest nii saab inimene endale eluks ajaks kaasa tiksuva aegpommi, selgitab Tartu ülikooli rakendusviroloogia professor Andres Merits.
Viimase aja sündmused Eesti poliitikas tõid mulle meelde raske patsiendijuhtumi, millega kunagi kokku puutusin, ütleb psühhiaater Margit Pehk-Mõttus. Õppisin selle kaudu nägema käitumuslike hälvetega inimesi institutsioonides, mille ainus eesmärk peab olema rahva teenimine.
Kui eelroogade nimestikust üle libiseda ning keskenduda pearoogadele ja magusale, ei tule Peet Ruudus veedetud aega kahetseda.