Urmas Reinsalu, kes pidas eelmises valitsuses välisministriametit, esitles eile oma uut raamatut „Välisminister”. Kogu raamatust jääb mulje, et Reinsalul on kõigi kirjeldatud inimestega vaja veel järgmised 20 aastat samades Toompea koridorides asju ajada ja ta ei saa kellegagi päris tülli minna.

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsuse loomist ta ülemäära detailselt ei kirjelda, aga kinnitab üle, et juba enne seda, kui Jüri Ratas lükkas Reformierakonna koalitsiooniettepaneku tagasi, olid värske kolmikliidu osalised üksteisega konsulteerinud.

„EKRE oli valitsuses omaette fenomen. Meil oli valitsuse kokkupanemise ajal mitmeid arutelusid nii omavahel kui keskerakondlastega: kas nad tegelikult saavad riigijuhtimisega hakkama? Võib vastata, et märkimisväärsete perutamistega, aga nad olid lõpuks valitsuses nagu teisedki parteid. Küll aga jäid valitsust saatma nende üle võlli avaldused, mille puhul toimis ühesugune käekiri: avaldus tehti, meedia võimendas, koalitsioonis sunniti nad mingitpidi avaldusest taganema ja elu läks edasi kuni järgmise korrani. Tagasi vaadates oli tegemist Helmete teadliku provotseerimisega, mida meedia oma agendaga ootas. See oli mõttetu mäng, mis lõhkus valitsuse usalduskrediiti heausksete inimeste silmis.”