Jaht bin Ladenile omandas uue aktuaalsuse 2009. aasta detsembris, kui Afganistanis toimunud plahvatuses hukkus seitse CIA aegenti. Tollase CIA direktori Leon Panetta kantseleiülem Jeremy Bash on öelnud, et pärast seda kutsus boss ametnikud kokku ja hakkas neilt nõudma bin Ladeni kohta iganädalasi aruandeid. „Isegi kui pole midagi teatada,” lisas Panetta.

Järgmise aasta augustis ilmusid riikliku ruumiandmete ja luure agentuuri (NGA) juhi juurde kaks analüütikut, kes olid satelliidipildilt midagi huvitavat leidnud. Samal kuul kogunesid CIA juhid riigi terrorismivastasesse keskusesse briifingule, kus neile teatati kahest bin Ladeni endisest kaastöölisest, kelle jälitamine viis Pakistanis Abbotabadis asuva kindluselaadse majani. „Kui [briifija] rääkis, mis selle kompleksi eriliseks muutis, tõusid karvad mu kaelal erutusest püsti,” on meenutanud CIA ttollane asejuht Mike Morell.

Nagu graafikult näha, oli elumaja ümbritsetud kõrgete müüridega ja kuulus nähtavasti kellelegi tähtsale ja jõukale inimesele. Ent samal ajal puudus majas elektriühendus ja telefoniside. Isegi hoone rõdu oli uudishimulike pilkude eest eraldusmüüriga varjatud. Samuti sai selgeks, et kolmandal korrusel elab üks salapärane perekond, kes ei käi mitte kunagi väljas. Maja joonise nägemiseks ja edasiste detailidega tutvumiseks palume lugejal sisse logida.