Sest ajast saadik on kaks sõjavaatlejat Teet Kalmus ja Igor Taro esitanud oma ülevaateid nii lahingutegevusest rindel kui laiemast sõjaga seonduvast pildist. Ning kui algul võis tekkida küsimus, et ega nad pole liiga optimistlikud, siis eriti võrreldes lääne meedias ilmunuga võib praegu päris kindlalt väita: meie poisid olid täpsemad.

Mis siis nüüd? Jah, Ukraina on teinud uskumatult edukaid vastupealetunge, vabastanud Harkivi oblasti ning Hersoni. Armee ülemjuhataja Valeri Zalužnõi aga ütleb, et Vene mobilisatsioon tegelikult toimib ja juba lähima paari kuu jooksul võib oodata Vene armee täismahus pealevajumist.

Niisamuti kõlab lääne meedias kahtlusi, kas isegi sõjalise üleoleku juures läheks korda võtta tagasi aastatel 2014–2015 hõivatud piirkondi. Võib ju põhjaliku ajupesu läbinud elanikkond olla seal Ukraina vägede suhtes õige vaenulik.

Nagu Taro ja Kalmus nendivad: hinnanguid ei tohi teha lähtudes soovist edastada optimistlikke või pessimistlikke sõnumeid. Tuleb olla realist. Ja siis ilmneb hoopis selgem – ja kaugeltki mitte sünge pilt.

Saates kuulete

Kuidas on võimalik avalikest allikatest üsnagi täpne pilt kokku panna?

Kui palju segab hinnangute andmist sõjaudu?

Mis on aasta relv? Kumb jääb peale, kas lääne kvaliteet või Vene kvantiteet?

Kui hirmus kindral on Sergei Surovikin, kes paistab olevat seni Vene vägesid juhtinutest võimekaim?

Ja nagu ikkagi, ülikeeruline küsimus: mis päeval võib kell kuus õhtul minna sõja võidukat lõppu tähistama?

Kuulake Krister Parise aastalõpu „Erisaadet“ Teet Kalmuse ning Igor Taroga siit!

1x
00:00

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid