Haistmine on kõige võimsam aisting, mis meil on. Lõhnad toovad eredalt meelde erinevaid olukordi, mälestusi, inimesi. Need võivad meid rahustada, vapustada või meie meeli ülendada. Ka kodus olles on lõhnad meie jaoks väga olulised. Lisaks oma kodu lõhnale armastame end ümbritseda erinevate meeldivate lõhnadega, olgu selleks lillelõhn, hubase merevaigu hõng, värske mere lõhn või mis iganes teile meelepärane on. Siin tõttavad appi näiteks erinevad lõhnaküünlad. Lõhnaküünlad pole ammu enam vaid jõulude teema. Neid on suures valikus, neid jagub igale maitsele ja eelistusele ning need teevad kindla peale kodu õdusamaks kohaks nii oma lõhna kui ka valgusega. Samuti on väga populaarsed kodulõhnastajad, mida on samuti kõikvõimalikes variantides ja pea iga toa jaoks. Lõhn jääb meelde!

Pehmed kodutekstiilid

Kujutame kõik hästi ette pikka päeva, kus tuleme töölt koju ja tahame diivanile kerra tõmmata ning lemmiksarja vaadata või raamatut lugeda. Veel mõnusam on heita end kohevatele patjadele. Padjad on suurepärane kujunduselement, muutes kodu hubaseks ja mõnusaks. Samuti pakuvad padjad näiteks lastele turvatunnet ja lastepadjad võivad olla lõbus sisustuselement. Samuti muudavad kodu hubaseks pleedid. Pleede ja patju on kaubandusvõrgus väga suures valikus ning saate valida täpselt sellise kujunduse, värvitooni ja tegumoega padja, nagu teile meeldib.

Värvivalik

Väga palju ütleb kodu juures ka värvivalik. Siin tasub muidugi lähtuda eelkõige iseenda eelistustest. Kui eelistate Skandinaavia stiili, siis on kindlasti mõttekas kodu kujundada heledates ja rustikaalsetes toonides. Kui armastate erksamaid värve, võite otsida kontraste, näiteks must ja valge. Heledamad toonid teevad üldiselt kodu valgemaks ja tumedamad lisavad oma varjundeid, kuid siin sõltub kõik täpselt sellest, mida ise eelistate või tahate. Kui olete heledate toonide fänn ja teie kodu on kujundatud vaid tumedates toonides, siis tasub mõelda mõne seina värvimise või tapeedi vahetamise peale. Lisaks teeb selline kodus müttamine tuju heaks!

Mõnus lebonurk

On vahva idee teha endale koju mõni mõnus nurgakene, kus istuda ja lugeda, lemmikmuusikat kuulata või näiteks käsitööga tegeleda. Paljud eelistavad sellise nurgakese teha mõnusa lambi ja kott-tooliga, mis on väga mugav sisustuselement. Samuti võib endale pesa üles seada mõnele laiemale aknalauale, nii saate päevasel ajal puhates nautida rohkem loomulikku valgust. Saate sinna tuua pleedid ja padjad ning olemise hubaseks teha.

Taimed

Taimed on nii ilusad kui ka kasulikud. Lisaks silmailule annavad taimed meile hapnikku, mis on tore vaheldus igapäevasele linnaõhule. Olge aga tähelepanelik. Kui teil on koduloomi, siis uurige enne ostmist, ega teie valitud taim loomale ohtlik ei ole. Kui olete kiire eluviisiga, siis võite eelistada eksootilisi sukulente, mis ei vaja nii palju kastmist ja on vastupidavad. Kui olete aiandussõber, siis saate kindlasti hakkama ka kõige nõudlikumate taimedega. Toataimede puhul võib küll öelda – mida rohkem, seda uhkem.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid