Linnaruumirprojekti eesmärk on tuua muusika traditsioonilistest kontserdisaalidest ebatavalistesse paikadesse, tutvustada seejuures jazzmuusikat ning eelkõige rõõmustada publikut. „Linnas ringi liikudes tasub olla valvas, sest jazz võib sind üllatada ka kõige ootamatutel hetkedel. Muusikuid võib kohata tänavu ühistranspordis, trennisaalides, lennujaamas, bussijaamades, kohvikutes, linnatänavatel ja mujal põnevates paikades. Lisaks on varuks mitmeid üllatusi,“ tutvustab projektiijuht Kerli Peetsalu.

Džäss Eesti Rahvusraamatukogus

Igal aastal on olulisel kohal ka koolinoored ja lapsed. Selleks, et õpilased saaksid lähedasema puudutuse jazzmuusikaga, viime koolidesse ootamatud ent põnevad ja hariduslikud muusikalised vahetunniüllatused. Särav pillimäng innustab avastama jazzmuusika võlusid ning annab ideid uute huvialade leidmiseks. Lisaks läheme Jazzimaali aktsiooniga külla üle poole tuhandele lasteaia lapsele, et inspireerida neid muusika saatel joonistama ning seeläbi oma emotsioone jäädvustama.

Linnaruumiprojekti raames saab teha elava muusika saatel joogat MyFitness spordiklubides, muusikud tervitavad reisijaid Tallinna Lennujaamas, Tallinna Sadama D-terminalis ning bussijaamades, rõõmu pakutakse Viljandi ja Pärnu haiglates ning Põha-Eesti Regionaalhaiglas, traditsiooniliselt minnakse linnaruumiprojeki raames Tallinna Loomaaeda, mitmetes kohvikutes saab lõunatada elava muusika saatel ja palju muud! Kokku on linnaruumiprojekti raames üle 70 kontserdi.

34. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 23.–30. aprillini 2023 Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus, Viljandis, Otepääl ja Kuressaares. Tutvu linnaruumiprojekti ning kogu ülejäänud festivali kavaga Jazzkaare kodulehel.

Jazzkaare tegemistel hoia silma peal kodulehel, Facebookis ja Instagramis ning Linnaruumiprojekti Instagramis.