„Uus raamat on justkui jätkuks Hortus Musicuse 50. juubeli puhul mullu ilmunud raamatule,“ ütles Andres Mustonen. „“Fuugas“ räägin oma päritolust, sisemaailmast, oma töödest ja läbikäimistest maailma suurimate muusikutega,“ lisas Mustonen.

„Raamatus on juttu ka omaaegsest dissidentlusest – nõukogude režiimi ajal toimunud vastalisest tegevusest, läbikäimisest väliseestlastega ja muust säärasest. Kui soovisid olla edukas tegelane Eestis ja esineda ka välismaal, tuli olla peenelt kaval ja valmis ka ohtudeks,“ kommenteeris Andres Mustonen.

Eesti ja inglise keeles ilmuva raamatu teksti autor on Annika Lõhmus, projektijuht ja vastutav toimetaja Saale Fischer, kujundaja Kaire van der Toorn-Guthan. Eessõna on kirjutanud Tunne Kelam.

Kultuuritegelane, dirigent, ansamblijuht ja viiuldaja Andres Mustonen saab 70-aastaseks 1. septembril. Sündmusele pühendatud juubelikontsertidel 30. augustil Saaremaa Jämaja kirikus ja 1. septembril Tallinna Jaani kirikus kõlavad säravaimad barokkteosed Vivaldilt, Händelilt, Bachilt ja teistelt. Andres Mustoneniga astuvad üles Iisraeli barokkorkester Barrocada ning selle solistid Shai Kribus oboel ning plokkflöödil, sopran Yaela Avital ja metsosopran Maya Amir. Tallinnas soleerib orkestri ees ka Itaalia tunnustatumaid viiuldajaid Alberto Martini; lisaks on Tallinna kontserdil kaastegevad metsosopran Iris Oja, tenor Anto Õnnis ja muidugi Andres Mustoneni loodud ansambel Hortus Musicus. Kontserdid toimuvad festivali Klaaspärlimäng egiidi all.

Juubelikontsertide piletid on müügil Piletilevis.