Gerda Hansen omandas bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemias ning jätkab sealsamas õpinguid kaasaegse kunsti eriala magistriõppekaval. Oma loomingus tegeleb Hansen materiaalse ja digitaalse sfääri ühendamisega. „Olen maalikunstnik, kes tegeleb uute maailmade loomisega. Maali motiiv sünnib minu ja tehisintellekti vahelises dialoogis. Algmaterjalina kompositsiooni loomisel kasutan arvuti genereeritud pilte,“ kirjeldab kunstnik. Hanseni teostel kohtume kummaliste kujunditega, mis meenutavad pärisesemeid ja olukordi, kuid need mõjuvad vastuoluliselt ning kummastavalt, kutsudes vaatajat reaalsuskontrollile: kust jookseb piir päris ja väljamõeldud maailmade vahel?

Stipendiumi annab välja Eesti Kunstimuuseum koostöös Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Seltsiga. Stipendiumit võisid taotleda kõik Eestis ja väljaspool Eestit magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid. Stipendiumile pani aluse 2011. aastal Lions Club Tallinn Hansa.

Alates 2012. aastast on stipendiumi pälvinud üksteist noort eri valdkonna kunstnikku: Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013), Ats Nukki (2014), kunstnike kollektiiv Rundum (2015), Juss Heinsalu (2016), Anna Kaarma (2017), Darja Popolitova (2018), Ruudu Ulas (2019), Johannes Luik (2020) ja Maryliis Teinfeldt-Grins (2021), Taavi Teevet (2022).