Kristi Kongi isikunäitus „The Past, the Present, the Future. It is like Indigo, Lilac, and Magenta“.

Kongi osales hiljuti Méxicos Casa Lü kunstikeskuses residentuuris ja seal samas toimunud nelja Eesti kunstniku näitusel „The Death Began in Autumn“ („Surm sai alguse sügisel“) (23.9.–15.10.2023), 2018. aastal viibis ta Mehhikos Tapachulas DEDAZO kunstnike residentuuris.Näitus „The Past, the Present, the Future. It is like Indigo, Lilac, and Magenta“ on avatud 30.11.2023.–20.1.2024, Karen Huber galerii (Galería Karen Huber) asub Méxicos Cuauhtémoci linnaosas Bucareli 120. Galeriid saab külastada T–R kell 11–15 ja 16–19, L kell 11–15. Näituse valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Comex.

The Past, the Present, the Future. It is like Indigo, Lilac, and Magenta“

Kristi Kongi (sündinud 1985) on maali- ja installatsioonikunstnik, kelle töö keskendub värvile, valgusele ja ruumile. Tema erksavärviline maalilooming võtab sageli muljetavaldavate ruumi hõlmavate installatsioonide kuju. Lisaks maalimisele lõuendile või seintele, põrandale ja laele kasutab Kristi maaliinstallatsioonide loomiseks ka mitmesuguseid muid materjale, nagu näiteks kangad, vineer või pleksiklaas. Maalide ja installatsioonide aluseks on konkreetsed või kujuteldavad kohad, kunstniku tähelepanekud, emotsioonid ja mälestused. Kristi Kongi looming baseerub põhjalikul uurimistööl ja maalieksperimentidel, kus ta katsetab erinevate värvidega, valguse ja varjuga. Kristi ise on nimetanud neid eksperimente „harjutusteks kuuga“. Kristi Kongi looming on ühtaegu nii poeetiline – see väljendub ka teoste pealkirjades – kui ka süsteemne ja analüütiline.Kristi Kongi on õppinud maali Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (2004–2008) ning lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal magistriõppe (2008–2011). Teda on autasustatud Noore Kunstniku preemiaga (2011), Sadolini kunstipreemiaga (2013), Konrad Mäe preemiaga (2017), Eesti Kultuurkapitali aastapreemiaga (2021) ning 2016. aastal nomineeriti ta Köler Prize preemiale.Kristi Kongi on Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna juht ja dotsent. Ta on üks kunstnikupalga saajatest aastatel 2022–2024.

Karen Huber galerii on üks Mehhiko juhtivaid rahvusvahelise programmiga galeriisid, mis on pühendunud kaasaegsele maalikunstile. Eesti kunstnikest on lisaks Kristi Kongile näidatud galeriis ka Merike Estna loomingut.

Kogo galerii on kaasaegse kunsti galerii Tartus, mis keskendub noorema põlvkonna kunstnikele. Täna esindab galerii kaheksat Baltimaade kunstnikku, Kristi Kongi nende seas. Kristi Kongil on on Kogo galeriis 2024. aastal isikunäitus, tema eelmine isikunäitus Kogos olli „Sädelev täht Magenta. Oli see unes või oli see ilmsi?“ (2021).