„Enescu sonaat on meie duo repertuaaris väga erilisel kohal ning oleme väga õnnelikud, et saame seda jagada kogu maailmaga, esindades sedapuhku Eestit esimeste instrumentalistidena, kellel on olnud au salvestada muusikat ​​Deutsche Grammophonile,“ kommenteeris Hans Christian Aavik. „Koostöös nendega on tulemas ka kolmas singel, kus esmakordselt kõlab 20. sajandi Eesti ühe omanäolisema helikeelega helilooja looming. Tema loomingunimestikku kuulub kaalukaid teoseid, mida võib pidada eesti muusika tippteosteks ja mis kõlavad kaasaegselt ka tänapäeval. Helilooja nime ma kahjuks veel avaldada ei saa, aga usun, et kuulete sellest peagi,“ täiendas Aavik.

Aavik Duo, kes viimased kuus aastat on oma elu jaganud muusikaõpingute tõttu Saksamaa ja Eesti vahel, annab sel nädalal Eestis kaks kontserti „Kontrastid“, neist üks toimub 3. veebruaril Tallinnas Mustpeade maja Valges saalis ning teine 4. veebruaril Tartus Tubina saalis. Esitamisele tulevad Aavik Duo absoluutsed lemmikteosed Schumannilt, Stravinskilt ning Rautavaaralt.

Pianist Karolina Aavik kirjeldab kontsertkava järgmiselt: „See viib kuulajad võluvasse maailma, kus Robert Schumanni romansid ning sonaat viiulile ja klaverile toovad esile erinevaid, kohati ka vastandlikke emotsioone; Einojuhani Rautavaara „Notturno e Danza“ lummab teravate kontrastidega ning Igor Stravinski „Suite Italienne“, mis kätkeb endas mitmekülgseid tundmusi ja karakterite rikkust, juhib kuulaja lõpuks suurejoonelise ja võimsa kulminatsioonini.“

Duo Aavik koosseisus Hans Christian Aavik (viiul) ja Karolina Aavik (klaver) kuulub uue põlvkonna omanäolisemate esindajate hulka, keda iseloomustavad värsked ideed, mitmekesine repertuaar ja julgus riskida. Duo kavad on filigraanselt viimistletud, samas on muusikute interpretatsioon vaba ja fantaasiarikas.

Viiuldajat ja pianisti ühendab austus muusika suhtes, süvenemine teosesse ja selle konteksti. Duot kuulates võlub nende loomulik ja siiras muusikatunnetus, aga ka särav virtuoossus ja peen kõlameel, mis on toonud neile hulga auhindu ja äramärkimisi mainekatel rahvusvahelistel konkurssidel.