KUULA | Olukorrast digiriigis: mis on Digiriigi Akadeemia ja milleks seda vaja on?
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi algatusel valminud veebikursuste platvorm Digiriigi Akadeemia on ainulaadne keskkond, mis pakub vajalikke digiriigiga seotud teadmisi ning oskusi e-õppe vormis. Platvormi esmane eesmärk on lahendada avalikus sektoris tõstatuvaid küsimusi, kuid vajalikku teavet ja praktilist kasu pakub see igale kodanikule. Täpsemalt tutvustavad platvormi seekordses saates „Olukorrast digiriigis“ digiriigi arengu osakonna juht Kristi Hunt ja Digiriigi Akadeemia projektijuht Hendrik Roland Helm.
„Algupäraselt on Digiriigi Akadeemia ellu kutsutud selleks, et tõsta ametnike digiteadmisi, aga see on ka laiemalt kasutatav,“ toonitab Hunt platvormi mitmekesisust. Näiteks leiab platvormilt kursuseid sellistel teemadel nagu digiriigi ABC ja teenuse juhtimise ABC, aga kasutajad saavad teadmisi ka andmepõhise majanduse loogika ja toimimise kohta. Hunt leiab, et Digiriigi Akadeemia tugevuseks on ka selle paindlikkus kasutajate vaatest. „Kursustel on võimalik osaleda endale sobival ajahetkel ning selgitavate videote olemasolu õppematerjalides teeb platvormist põneva õppelahenduse,“ selgitab ta.
Kelleks saab end pidada platvormil kõik kursused läbinu? „See inimene saab kindlusega väita, et ta on teadlik kodanik ning omab kõiki eeldusi, et tänapäevases ühiskonnas toime tulla,“ ütleb Helm. Ta lisab, et tänapäeval omavad pea kõik teenused digikomponente, mistõttu on igal kodanikul vaja teenuste kasutamiseks digiteadmisi. „Peame pidevalt oma teadmisi selles osas arendama, et tulla muutuvas maailmas toime, olla efektiivsemad ja jätkusuutlikumad,“ sõnab Hunt.
Milliseid funktsioone Digiriigi Akadeemia platvormilt veel leiab, kuula juba saatest. Saatejuht on Tanel Talve.